Srpen 2012

16. kapitola - Maškarní ples

31. srpna 2012 v 18:44 | Bee |  Burlesque
Děkuji všem za komentáře, hlavně Koizumi Michiyo, která mě donutila oprášit Pravidla českého pravopisu:D Za odměnu mám pro vás další extra dlouhou kapitolu.
Bee


Omezení: 18+

Hermiona a Ginny relaxovaly v lázních. Draco s Blaisem se rozhodli, že své dámy před maškarním plesem trochu rozmazlí, zatímco oni si udělají 'pánskou jízdu', ale ve skutečnosti jen dováděli na košťatech jako kdysi ve škole. Obě dívky už měly za sebou hodinovou masáž celého těla a zrovna si dopřávaly manikúru a pedikúru.

"Tak, za co dneska s Blaisem jdete?" zeptala se Hermiona Ginny.

"No, přemluvila jsem ho, abychom šli za mé oblíbené knižní postavy - Scarlet O'Haru a Rhetta Buttlera ze Severu proti Jihu - ale kostýmy máme podle filmu," řekla Ginny nadšeně. "Co ty a Draco?" zeptala se.

"Nechce mi to říct. Mám šaty a vím, jak se učešu, ale neřekl mi, za co půjdu," řekla jí Hermiona.

"Co to s tím klukem je? Vypadá to, jako by nebyl schopen říct cokoliv přímo," poznamenala Ginny a Hermiona s ní souhlasila. Držet věci v tajnosti až do poslední možné chvíle mu opravdu šlo. Jakmile měly hotové nehty, daly si lehký oběd a přesunuly se na vlasy. Obě si je nechaly rychle umýt a ostříhat a pak, podle Hermiony, přišel čas na opravdovou magii - jak zkrotit její kudrny.

15. kapitola - Fiasko s Denním věštcem

30. srpna 2012 v 18:36 | Bee |  Burlesque
Děkuji všem, kteří komentují mé články, ale chtěla bych poprosit i ostatní, aby si našli čas a přidali svůj názor. Feedback od čtenářů je opravdu moc důležitý. Přeji příjemné čtení.
BeeHermiona si v zákulisí doupravovala kostým. Na dnešní představení se velmi těšila, protože choreografie byla sestavena podle jejího oblíbeného mudlovského filmu Moulin Rouge. Sepla si vlasy a nechala pár lokýnek volně viset ve stylu 19. století. Na sobě měla repliku kostýmu z filmu - vysoké černé rukavice a korzet s pár třásněmi kolem jejího pozadí. Celý oděv, kromě černého vršku ve tvaru mašle a černých bot na podpatku, byl stříbrný a blyštěl se jako diamanty. Její vlasy dnes měly zrzavou barvu, aby co nejvíce napodobila Satine*; účes doplnila černým kloboukem s falešnými diamanty podél krempy. Ještě jednou se prohlédla v zrcadle a vystoupala po schodech o patro výš, kde si měla sednout na houpačku, na níž se spustí mezi diváky. Světla zhasla, byl čas na show.

Houpačka začala klesat a Hermionu ozářil modrý reflektor, díky němuž vypadala neuvěřitelně bledá a její kostým zářil. Hudba začala pomalu tiše hrát a oči všech zúčastněných, včetně Dracových, se soustředily na ni.

14. kapitola - Zásnubní večeře

29. srpna 2012 v 22:18 | Bee |  Burlesque
Dneska jedna extra dlouhá...;-)


Omezení: 18+

Následující týden byl z větší části klidný. Hermiona a Draco zůstávali v okolí Sídla, četli si, škádlili se a užívali si chvíle strávené pettingem ve svých pokojích a kdekoliv v Sídle, kde je nikdo nemohl vidět. Narcissa pokračovala v plánování svatby a Hermiona musela přiznat, že si plánování svatby snů užívala. Vybrali květiny - červené růže a bílé orchideje - hudbu, jež bude směsicí klasiky a velikánů, jako byl Frank Sinatra, a jídlo, které se bude skládat z pečeného jehněčího s rozmarýnem, dýňové polévky, zeleninového salátu s balsamikovým dresinkem a grilovaného chřestu. Ovšem Hermioninou oblíbenou částí byly šaty.

"No, Hermiono, chceš hedvábí nebo krajku?" zeptala se Narcissa, když spolu zkoumaly látky, které před ně rozložila švadlena. Ke každé látce byl přiřazen náčrt šatů, jež by se z ní daly ušít. Všechny byly tak krásné, že pro ni bylo těžké si vybrat, ale nakonec spatřila šaty svých snů. Byly z jemného hedvábí s výšivkou, navíc náčrt těch šatů splňoval všechny Hermioniny požadavky. Budou bez ramínek, se srdíčkovým výstřihem, přiléhavým živůtkem a bohatou sukní. Prostě perfektní princeznovské svatební šaty. Hermiona na ně ukázala.

13. kapitola - Dracova ložnice

28. srpna 2012 v 20:34 | Bee |  Burlesque
Dneska jsem měla jeden z těch dnů, kdy se člověk cítí, jako by ho někdo praštil po hlavě palicí. S překládáním jsem se tedy mořila téměř celý den a stále si nejsem jistá, jestli jsem s výsledkem spokojená. No...uvidíte sami. Přeji příjemné čtení.
BeeOmezení: 18+

"Hej, co se tam stalo?" zeptal se Draco Hermiony, jakmile se přemístili z benefice domů.

"To nic nebylo. Jen jsem tam prostě už nechtěla zůstat," řekla Hermiona, poněvadž nechtěla konverzaci s Harrym rozebírat. Nezajímalo ji, jestli mu připadala sobecká. Potřebovala se postarat sama o sebe; bylo to tak špatné?

"Mám o tebe starosti, Hermiono," řekl Draco a hleděl jí při tom do očí. Mohl v nich vidět všechnu její bolest a ona mohla v těch jeho vidět nefalšované obavy.

"Opravdu Draco, jsem v pohodě. Měla bych se jít převléknout. Dnes večer vystupuji, takže budu muset jít stejně za chvíli do klubu," řekla a vyrazila směrem ke svému pokoji, ale Draco ji chytil za zápěstí.

"Brzy si o tom ještě promluvíme. Nemůžeš utíkat od toho, kým jsi," řekl jí Draco.


12. kapitola - Harry a Pansy

27. srpna 2012 v 12:47 | Bee |  Burlesque
Další kapitolka...Hermiona se probudila s pocitem, jako by se vznášela. Otevřela oči a zjistila, že ji Draco nese ztemnělým Sídlem. Přitulila se k němu ještě blíž a mohla cítit tichý chichot, jenž vibroval jeho hrudí. Otevřel dveře jejího pokoje, položil ji na postel a přetáhl přes ní přikrývku. Políbil ji na čelo a otočil se k odchodu, když ho zastavila drobná ruka, jež ho chytila za zápěstí.

"Neodcházej," řekla Hermiona tiše, skoro šeptem. Pobídl ji, aby se posunula, a vklouzl k ní do postele.


11. kapitola - Abys cítila mou lásku

26. srpna 2012 v 18:56 | Bee |  Burlesque
Dneska jsem měla poněkud blok a vůbec mi to překládání nešlo, tak buďte, prosím, shovívaví:)
BeeDraco se příštího rána probudil s opravdovým úsměvem ve tváři. Včera večer Hermiona souhlasila, že nebudou nic předstírat. Nyní měl jeho život nový smysl - dát Hermioně vědět, jak moc ji miluje a ctí. Ležel tam, hleděl na zelená nebesa nad svou postelí a v hlavě si znovu a znovu přehrával včerejší noc, dokud už to nemohl dál snést. Musel ji vidět, cítit dotyk její teplé pokožky na té jeho, dívat se do jejích čokoládových očí, pročesávat prsty její vlasy. Odhodil přikrývky stranou a vyčistil si zuby, aby se vyvaroval ranního dechu. Odešel z místnosti jen v hedvábných zelených pyžamových kalhotách a přešel chodbu ke dveřím jejího pokoje.

Opatrně otevřel, aby ji nevzbudil. Tiše přešel k její posteli a pozoroval, jak spí - ležela na boku, otočená k němu zády. Opatrně nadzvedl přikrývku a vklouzl k ní, obtočil kolem ní ruku a políbil ji na rameno.

"Taky přeji dobré ráno," řekla Hermiona, a vylekala tak Draca, jenž se domníval, že ještě spí.


10. kapitola - Noc v opeře

25. srpna 2012 v 20:28 | Bee |  Burlesque
Opět všem děkuji za komentáře. Něktěří si i všímáte mých chyb a právě vás bych chtěla poprosit, jestli když už si tedy všimnete nějaké chyby, byste mi nenapsali, jaká to je. Když text přeložím, ještě si ho po sobě několikrát přečtu a všechny chyby se snažím odstranit, ale některé už prostě nejsem schopná zaregistrovat. Po několika hodinách psaní a čtení už mám asi moc otupělý mozek:D
Bee
Následujícího dne se Hermiona probudila s ukrutnou bolestí hlavy. Zasténala a přetáhla si přikrývku přes hlavu, aby na ni nesvítilo slunce. Snažila se překulit na druhý bok a zase usnout, když se ozvalo zaklepání na dveře. Zabalila se do peřiny, pootevřela dveře a znovu zasténala, poněvadž za nimi stál Draco.

"Co je?" zeptala se otráveně.

"No, taky přeji dobré ráno. Někdo se dnes necítí dobře?" zeptal se, zatlačil do dveří a vešel do místnosti, kde se vzápětí roztáhl na jejím gauči. "Přinesl jsem ti lektvar proti kocovině," řekl a hodil po ní malou lahvičku, kterou sice chytila, ale upustila při tom přikrývku, takže tam stála jen ve svém spodním prádle. Když si uvědomila, co se stalo, prudce zrudla, rychle sebrala přikrývku ze země a znovu se do ní zabalila.


9. kapitola - Líbání s Dracem Malfoyem

24. srpna 2012 v 21:41 | Bee |  Burlesque
Všem moc děkuji za komentáře, je dobré vědět, co se vám na povídce líbí, nebo nelíbí. Hlavně mě to motivuje překládat rychleji;-) Přeji krásné čtení a doufám, že v téhle kapitole už nejsou žádné gramatické chyby:DHermiona si vybalovala knihy a přemýšlela o tom, co se v jejím pokoji právě událo. Vážně se muckala s Dracem 'skákající fretkou' Malfoyem? Pravda, byl nádherný a nebyl to ten samý vůl, se kterým chodila do školy, ale co to do ní vjelo? Možná za to mohly všechny ty řeči o svatbě a nějaké splašené hormony, jež nad ní převzaly kontrolu. Ano, to musí být ono. Přísahala si, že se to už nebude opakovat. V žádném případě ji nesmí přitahovat Draco Malfoy, a s tímto řešením svého problému pokračovala ve vybalování. Jakmile byla hotová, oblékla si tepláky a tílko, lehla si na postel a začetla se do knihy. Musela u toho usnout, poněvadž ji vzbudil Draco, jenž jí šeptal do ucha, aby vstala.

"Ahoj, Šípková Růženko. Vrať se mezi nás, je čas na večeři," řekl jí tiše.

8. kapitola - Narcissa Malfoyová a Sídlo

23. srpna 2012 v 18:02 | Bee |  Burlesque
Mám tu pro vás další kapitolu a taky malou prosbu...Vzhledem k tomu, že s překládáním teprve začínám, hodil by se mi nějaký feedback, takže, prosím, pište komentáře. Stačí třeba jedno slovo...ať vím, jak se vám moje překlady zamlouvají a mohu popřípadě něco změnit, vylepšit nebo předělat. Předem všem komentátorům děkuji:)
BeeHermiona se v sobotu ráno probudila a nachystala se na návštěvu v Sídle. Oblékla si černou pouzdrovou sukni, černé punčochy, bílou halenku a boty na podpatku. Vlasy si nechala rozpuštěné a jen mírně se namalovala. Popadla svetr a letaxem odcestovala do sídla rodiny Malfoyových na schůzku s Narcissou.

"Haló," zavolala Hermiona, když vykročila z krbu a oprášila se.

"Ahoj, drahá, díky, že jsi přišla. Domluvila jsem se s kouzelnickou organizátorkou svateb, že se tu s námi za chvíli setká, takže pojďme do mého salonku, kde na ni počkáme a dáme si nějaký čaj," řekla Narcissa, na pozdrav Hermionu objala a rychle ji odvedla pryč. Hermiona se snažila spatřit tolik ze Sídla, kolik jen šlo, zatímco Narcissa rychle kráčela chodbou a o nečem mluvila, ale Hermiona jí nevěnovala dost pozornosti na to, aby věděla o čem. Narcissa otevřela dveře a Hermiona ji následovala dovnitř. Salonek byl proveden v odstínech světle zelené a krémové barvy s nábytkem z 19. století, jenž vypadal, jako by patřil do muzea. Byl to krásný pokoj, jaký by Hermiona od Malfoyových neočekávala. Narcissa si sedla na malou pohovku a naznačila Hermioně, aby si přisedla. Vykouzlila čaj, nalila do dvou šálků a jeden Hermioně podala.


7. kapitola - 21 otázek

22. srpna 2012 v 17:17 | Bee |  Burlesque
Uups...jistě jste mnozí z vás zaregistrovali, že šestá kapitola už tu jednou je. Za to se moc omlouvám, ale všimla jsem si toho až dnes ráno, když jsem otevřela rubriku Burlesque, protože v seznamu kapitol jich bylo jen pět. No...co se stalo, stalo se, alespoň jsme si připomněli co se mezi Dracem a Hermionou událo naposledy a jako odčinění vám sem přidávám sedmou kapitolku. Ta už tu snad (doufám) není:D
Bee"Co je 21 otázek?" zeptal se Draco Hermiony, zvědavý, co tím myslela.

"Jenom způsob, jak se můžeme lépe poznat. Budeme si navzájem dávat otázky a ten druhý musí pravdivě odpovědět. Můžeš se zeptat na cokoliv a můžeš odmítnout odpovědět," řekla Hermiona a narovnala se na gauči tak, že k němu seděla tváří v tvář.

"Dobře, kdo se ptá první?" zeptal se jí Draco.

"No, ty chceš poznat mě, tak se ptej první," řekla Hermiona a napila se vína.


6. kapitola - Lépe tě poznat

21. srpna 2012 v 19:03 | Bee |  Burlesque
Dobrá zpráva pro všechny příznivce Burlesque: Autorka nové povídky, kterou jsem začala překládat, se ještě neozvala a vypadá to, že se na to v nejbližší době ani nechystá, tak jsem se rozhodla, že zatím obnovím nějakou ze starších a nedokončených povídek. Vzhledem k tomu, že Burlesque skončila v anketě na druhém místě, tak jsem se pustila do ní a tady máte výsledek. Doufám, že se vám kapitola bude líbit. Na závěr bych ještě ráda upozornila, že kapitola není betovaná, takže přivřete oči nad chybami a kdyžtak se ozvěte do komentářů - konstruktivní kritika je vítána:) Přeji krásné čtení.
Bee
Hermiona se začala topit v Harryho blábolení. Křičel na ni - oh, jak dlouho už? - ztratila pojem o čase. Ale Draco ji celou dobu držel za ruku a dodával jí sílu, zatímco na ni její nejlepší kamarád řval.

"Hermiono, posloucháš vůbec něco z toho, co ti říkám? Co se stalo s tvým rozhodnutím, že toho všeho necháš?" zeptal se Harry.

"Ano, poslouchám a chtěla bych tě požádat, aby ses ztišil. Jak bys mohl vedět, co všechno se v mém životě stalo, když jsi mne kvůli mým rozhodnutím po válce prakticky vidědil? Na rozdíl od tebe mne Draco kvůli mým rozhodnutím ani jednou nesoudil," řekla Hermiona Harrymu a byla to pravda. Draco ji nesoudil vůbec. Ani kvůli rozhodnutí vzdát se magie, ani kvůli práci. Hermiona si toho až dosud nevšimla.

"Fajn, jetli si chceš zničit život, tak prosím. Co se mně týče, nejsi o nic lepší než Smrtijed." Za to mu Hermiona vlepila facku. Jak se jí opovažuje přirovnávat k Smrtijedovi?

"A ty pro mě nejsi nic," řekla mu Hermiona a zadržovala slzy, když odcházela ze sálu na nějaké více soukromé místo, kde by se mohla dát dohromady.

Kapitola 9 : Někde, kde to známe jen my

2. srpna 2012 v 22:41 | Mary |  Otázky Vědy
Velice vám všem děkuji za krásné komentáře a že jste tak hezky přivítali Bee, která mi tady s tím pomáhá.
Přeji pěkné počtení a hlavně krásný pro vás mladší :D poslední měsíc prázdnin, pro vás o něco starší poslední dva měsíce prázdnina a pro nás staré nátury prostě krásné dny volna :D

Hermiona si pročítala poznámky, které napsal toto ráno její brk. Dobře, fajn, ve skutečnosti jim vůbec nevěnovala pozornost, přemýšlela o tom, co se právě stalo v zahradě.
Draco a Hermiona to ráno společně vešli do domu, kde se rozdělili. Draco ji nechal dělat její práci, zatímco on se věnoval svým činnostem, pravda ale ležela tiše ve vzduchu - oba si vše potřebovali promyslet.
Její mysl šílela. To se zrovna opravdu zamilovala do Draca Malfoye poté co jeho dobrou stránku znala jen týden ?

Jak se mohli tak rychle zamilovat, když se celé roky tolik nenáviděli? Když se Hermiona dozvěděla, že Draco zradil Temného Pána přeměnila svou nenávist, kterou cítila ze školy, na lehkou nelibost vůči tomuto arogantnímu spratkovi.
Toto všechno se dělo tak rychle. Bylo to jakoby všechny ty roky vzájemné nenávisti byly pouze zástěrkou vášně a jejího vyústění v něco ….vášnivého a emocionálního.
To ale pořád nevysvětlovalo, jak se zamilovali. To by bylo, aby Hermiona nechtěla přijít na ten pravý důvod. Jak si vůbec mohli být jistí tím, že se milovali? Jak je možné, že ona milovala jej a on ji v pouhém týdnu....?
Potom jí to trklo. Bylo to tak jednoduché a přitom lehce přehlédnutelné.
Láska není něco o čem přemýšlíte, je to něco, co cítíte.

Proto věděla, že jej milovala. Když ji držel v náčučí to ráno kdy brečela, nad ničím vlastně nepřemýšlela. Ale cítila lásku. Cítila ji svým srdcem a ne svou myslí.
Psychologie to nedokázala vysvětlit, protože to nemá s mentálním procesem nic společného. Jakkoliv se toto odvětví vědy snažilo objasnit lásku a přitažlivost, nikdy tyto emoce nemohlo plně vystihnout.
Hermiona se usmála, když si své pocity potvrdila. Opravdu byla zamilovaná, protože pro jednou, její mozek ji neřekl, že má milovat. Většinou se ve všem spoléhala na svou mysl, ale toto z ní nevzešlo a přitom se to zdálo tak správné.


Vadilo by ti

1. srpna 2012 v 15:55 | Bee |  jednotlivé
Ahoj,
tak dneska tu ode mně máte konečně první kousek:D Je to jen jednorázovka, ale na kapitolovku si budete muset ještě chvíli počakt. Také nezapmeňte hlasovat v anketě pod článkem 'Novinka', abych věděla, jakou mám vlastně překládat;-)
Bee

Autor: Leopion
Děj: Každé ráno scházel dolů do té nejtemnější sklepní cely. Slyšeli, jak se její výkřiky ozývají po celém sídle, a poté ho viděli vyjít se samolibým úšklebkem ve tváři.
Postavy: Hermiona Grangerová, Draco Malfoy
Autorka se při tvorbě povídky inspirovala písní 'What Have You Done Now' od Within Temptation.
Upozornění: Nevlastním, žádná práva na tento příběh, pouze ho překládám. Všechny postavy patří výhradně J.K. Rowlingové, všechny zásluhy za příběh Leopion.