Přeběhlík - 26. kapitola

24. února 2014 v 22:14 | Bee |  Přeběhlík
Konečně! Konečně jsem se prokousala přes 26. kapitolu...A že to byl boj :D Doufám, že se vám bude líbit.Od té doby, kdy jsem naposledy viděl Grangerovou, uplynuly již dva dny. Každou noc ji alespoň deset minut pozoruju a odůvodňuju si to tím, že když ji v noci uvidím, tak na ni přes den nebudu tolik myslet. Ale je to jen výmluva - myslím na ni bez ohledu na to, jestli vidím její obličej, nebo ne.

Ještě jednou si přihnu z lahve ohnivé whiskey a zasmušile se zahledím do plamenů v krbu.

Dneska byl dlouhý den. Voldemort se rozhodl, že mi ukáže, jak používá na vězně svoji novou kletbu. Není úplně nová - v podstatě se jedná o obměnu kletby Cruciatus. Ještě pro ni nevymyslel žádné vhodné jméno, ale zaklínadlo zní Crucio Locus, což znamená, že tohle nové kouzlo soustředí všechnu bolest, kterou způsobuje běžná kletba Cruciatus na jedno libovolné místo na těle oběti. Ani si neumím představit, jak moc to musí bolet.


Ještě pořád slyším ten křik.

Plameny v krbu hlasitě zapraskají a já si všimnu, že se v ohni objevila Theova hlava.

"Draco, ty jseš zase u sebe? Nemůžu projít."

"Ano, jsem. Potřeboval jsi něco?"

"Ani ne. Vlastně jsem jenom trochu nervózní."

Zamračím se. "Nervózní? Máš snad něco nového na práci?"

"Jo. Zabijem dvě mouchy jednou ranou."

"Co se chystáte udělat?"

"Zachráníme Rowleho."

Okamžitě si začnu dělat starosti. Rowleho zajali členové Řádu. Jestli se Theo a ostatní chystají "zabít dvě mouchy jednou ranou", pak není tak těžké uhodnout, kdo je ta druhá "moucha". Voldemort chce určitě chytit toho, kdo je ve spojení se zrádcem - tedy se mnou - a zjistit od něj, o koho se jedná.

"Kdy?" zeptám se.

"Za pár minut odcházim."

"Kdo všechno jde?"

"Dolohov, Travers, Crabbe senior a Goyle senior," odpoví. "Jsem překvapenej, že přikázal mně, abych šel, a ne tobě."

Podezírá mě snad?

"To asi proto, že momentálně pracuju na něčem jiném," odpovím.

A je to pravda. Zdálo se, že Voldemort není spokojen s tím, jaký má jeho nová kletba na vězně efekt, takže ji mám zítra ráno zkoušet na dalších.

"Hmm, jo. Asi máš pravdu," řekne Theo.

"A co přesně se chystáte udělat? Mohl bych ti poradit, jestli jsi nervózní."

Vděčně se na mě usměje. "Jediný, co musim udělat, je chytit tu mudlovskou šmejdku. Bojovat budou ostatní."

Málem jsem přišel o řeč, ale stejně ze sebe násilím vypravím další otázku: "Mudlovskou šmejdku? Snad ne šmejdku Grangerovou?"

"Jo, přesně tu," řekne Theo.

Kurva drát! Ona tam dneska bude - možná už tam dokonce je. Do prdele!

"A proč máš chytit zrovna ji?" zeptám se a dělám, že nic nevím. Kdybych dal totiž najevo, že o tom vím, mohlo by na mě padnout podezření.

"No, slyšel jsi jak dopadly jednotky tvojí tety u Nottighamu, ne?" zeptá se. "Myslim, že je mezi náma zrádce. Pán zla se domnívá, že ta mudlovská šmejdka bude vědět, kdo to je."

Zamračím se.

"Jak ví, že to ona ví?"

Theo pokrčí rameny. "Jak to mam vědět?"

Pak z krbu slyším hlasité prásknutí. Theo se zamračí a ohlédne se.

"Co se děje?" zeptám se.

"Musim jít, volaj mě. Dík za pokec, Draco."

Potřesu hlavou. "V pohodě, kámo," odpovím roztěkaně.

Jeho hlava zmizí z ohně a já začnu rozrušeně přecházet sem a tam po pokoji. Zpoza košile vytáhnu svůj přívěsek a sevřu ho v pěsti. Nesmí tam jít. Nesmí ji zajmout.

Ani nevím, kde Rowleho drží. Nemůžu jim jít pomoct. Nemůžu dělat vůbec nic.

Jsem bezmocný.

Nechoď, nechoď, nechoď.

Myšlenky mi neklidně víří hlavou a já si přeju, abych mohl udělat víc, než ji jen upozornit na nebezpečí. Vtrhnu do koupelny, popadnu svoje kamenné vědro a vrátím se do obývacího pokoje, kde ho položím na konferenční stolek.

Za malou chvíli už se dívám, jak mluví s Rowlem.

Proč v místnosti není ještě někdo další? To ji nechali s Rowlem samotnou? Vypadá naprosto normálně a já přemítám, jestli už se podívala na přívěsek. Pro jistotu ten svůj sevřu ještě jednou v pěsti a soustředím se na nové slovo - NEBEZPEČÍ. Nechám oči otevřené, protože ji chci mít raději pořád pod dohledem, takže to trvá trochu déle, než se zpráva přenese k ní.

Když ucítí pálení, sotva znatelně sebou trhne. Dívám se, jak se k Rowlemu otočí zády a něco říká, ale já neslyším co. Otevřou se dveře a do místnosti vstoupí Lupin. Grangerová mu něco řekne, pak odejde a zavře za sebou dveře.

Tahle další místnost je prázdná.

Do prdele. To jsou tam vážně jenom oni dva? Pro Dolohova, Traverse, Thea a Gregova a Vincova otce bude hračka je přemoct.

Vytáhne z výstřihu svůj přívěsek a přečte si nápis na zadní straně. V obličeji má zmatený výraz, ale pak vyděšeně vzhlédne a já si všimnu, že do místnosti vstoupily dvě postavy zahalené v kápích. Zdá se, že poznala Dolohovovu masku, protože začala rychle couvat a pálit po obou vetřelcích jednu kletbu za druhou.

Za nedlouho se k nim přidá Theo a jakmile se dostatečně přiblíží ke Grangerové, z jeho hůlky vyletí provazy. Dolohov a Crabbe senior už před chvíli vtrhli do místnosti, kde Lupin vyslýchal Rowleho. Grangeorvá se snaží omráčit Thea, ale on uskočí a kletba místo toho trefí Goyla seniora. Podařilo se jí vyhnout se provazům a teď utíká ke dveřím, ale Theo vyčaruje zeď z plamenů a odřízne jí cestu. Travers se pokusí ji odzbrojit, ale kouzlo se odrazí a on se musí skrčit, aby ho nezasáhlo.

Alespoň vím, že přívěsek funguje.

Napjatě pozoruju, jak bojuje s Theem a Traversem zároveň, a pevně svírám vědro v náručí. Přívěsek většinu kouzel odrazí nebo pohltí, ale já poznám, že už pomalu ztrácí na účinnosti. Sakra…Kde je Lupin? Musí Grangerovou dostat pryč!

Dveře do vedlejší místnosti se rozletí a vyřítí se Rowle. Sakra, to znamená, že Lupin prohrává. Rowle se přidá k zápasu proti Grangerové. Ta soustředěně svraští obočí a pálí po útočnících jednu kletbu za druhou - vypadá to, že si uvědomila, že jí jejich kouzla nemůžou ublížit a plně toho využívá.

Pak kolem její hlavy prosviští omračující kouzlo, zasáhne zeď za ní a zanechá po sobě drobnou prasklinu. Kurva! Přívěsek už se asi dostal na kraj svých možností. Vyčaruje kolem sebe ochranný štít a snaží se přiblížit ke dveřím, přičemž jen sem tam vypálí nějakou kletbu.

Do prdele, nemůžu se na to dívat.

Ale stejně od obrazu na hladině nemohu odtrhnout zrak.

Dveře do vedlejší místnosti se znovu rozletí a objeví se Dolohov, za nímž se ve vzduchu vznáší svázaný Lupin - zjevně v bezvědomí. Grangerová na sobě dá znát šok jen chvilku, pak pokračuje směrem k východu.

Dolohov cosi zařve a namíří hůlkou na bezvládného vlkodlaka. Grangerová zaváhá a zakřičí něco v odpověď. Dolohov jí patrně vyhrožuje a ona upustí hůlku na zem.

"Ne!" zakřičím do prázdna svého obývacího pokoje. "Do háje, Grangerová, ne!"

Vztekle mrštím vědrem o zeď. Všude po podlaze se rozstříkne voda a vědro s hlasitým žuchnutím dopadne na zem.

Pak se zvednu a zběsile přecházím sem a tam.

Kam ji odvedou? Očekávám, že přímo k Voldemortovi. Vždyť ji přece dal zajmout, aby zjistil, kdo ho zradil. Kurva! Ani se nestarám o to, že by mě mohl odhalit - teď bych udělal cokoli, abych si s ní mohl vyměnit místo. Pořád jsem k smrti vystrašený z představy, že bych měl být terčem Voldemortova zuřivého vzteku, ale jen myšlenka na to, že Grangerovou mučí…

Vím, že mě přitahovala, měl jsem o ni zájem, možná jsem byl do Grangerové dokonce zamilovaný, ale tenhle…pocit…je nepopsatelný.

Do prdele!

Musím ji osvobodit, i kdyby mě to mělo zabít.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 aya aya | 24. února 2014 v 22:38 | Reagovat

wau, začíná se nám to zaplétat :-) doufám, že ji Draco zachrání! díky za překlad a těším se na další :-D

2 MIRA MIRA | 25. února 2014 v 8:59 | Reagovat

Bože, to je strašný pocit, vidieť to a nemôc pomôcť. :-( Dúfam, že ju zachráni. Skvelá časť, dík. :-)

3 Tara Tara | 25. února 2014 v 13:50 | Reagovat

Tak to je zlý. Dokážu si snadno představit, jak Hermionu přinutili pustit hůlku. Já se na to vykašlu. Takový napínák a utně se to tady. Kruci ani ještě nevím, co se stalo s Blaisem. Rychle prosím o další kapitolu. ;-) Díky

4 Terezka Terezka | 25. února 2014 v 17:09 | Reagovat

Já myslím, že jí Drako pomůže a tím se prozradí! :-D jinak pěkná kapitola :-) Doufám, že brzo přidáš další, je to hrozně napínavé :-D

5 sola. sola. | 25. února 2014 v 17:11 | Reagovat

jak já nesnáším cliffhangery! ale překlad jako vždy úžasný, na novou kapitolu jsem natěšená víc než kdy dřív:))

6 TePa TePa | 25. února 2014 v 19:15 | Reagovat

Klidně se vsadím, že Draca donutí zkoušet novou "báječnou" kletbu zrovna na našem novém zajatci... :/

7 Lupina Lupina | Web | 25. února 2014 v 19:50 | Reagovat

Tak, a jak teď mám vydržet? A ne, nepřeběhnu k originálu. Vydržím. Pěkně si počkám a vychutnám si další kapitoly v super překladu. Děkuji moc :-)

8 gamaq gamaq | 26. února 2014 v 9:06 | Reagovat

Ale já to nevydržím. Kde je originál, ale fofrem, musím se dozvědět, jak to bude pokračovat. Je to silnější, než já :-D  :-x

9 Hanii Hanii | 27. února 2014 v 14:52 | Reagovat

Obvykle obdivuju povídky z povzdálí, ale tahle je vážně skvělá a musím to napsat. :D Díky za to, že to sem dáváš. Nemůžu se dočkat na pokračování, doufám, že to bude co nejdřív. :)

10 got-rpg got-rpg | 27. února 2014 v 18:40 | Reagovat

Na muj vkus moc krátké, ale super ;)

11 Alina Alina | E-mail | 10. března 2014 v 20:27 | Reagovat

Kdy bude další kapitola?? Tahle povídka je BOŽÍÍÍ ;-)  :-D  :-)

12 Ali Ali | E-mail | Web | 16. března 2014 v 19:47 | Reagovat

Nemohla by si to dělat tak, že bys třeba každou neděli přidala novou kapitolu? ;-)

13 Bee Bee | 16. března 2014 v 21:12 | Reagovat

[12]: Chtěla bych, ale bohužel toho teď máme fakt hodně, takže nevím, kdy budu schopná přidat další.

14 MIRA MIRA | 17. března 2014 v 14:22 | Reagovat

Bee, držím palčeky k maturitám. My tu na teba počkáme a budeme trpezlivé. :-)

15 Bee Bee | 17. března 2014 v 19:10 | Reagovat

[14]: Díky, moc si toho vážím.

16 Black Black | 28. března 2014 v 21:57 | Reagovat

Povídku jsem přečetla jedním dechem. Trochu mě děsí ten počet kapitol uvedený na začátku, ale těším se na další díly jako malé dítě. A klidně si počkám, tohle za to opravdu stojí :) Díky za překlad!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama