Leden 2017

O situaci s překladem povídky Přeběhlík

5. ledna 2017 v 20:14 | Bee |  Přeběhlík
UPDATE: NEZVLÁDÁM TO. CHTĚLA JSEM, ALE NEZVLÁDÁM TO. JE MI TO LÍTO.

Ahoj všichni, kdo jste zůstali povídce i přes tak dlouhou pauzu věrni. Nesmírně si toho cením a ani slovy nedokážu popsat, co to pro mě znamená. Chci vám tímto vysvětlit, proč už dlouho nic nepřibylo, abych to nemusela psát několikrát do komentářů.

Není to tak, že bych vůbec neměla čas. Ten by se našel. Ale s tím vším, co se dělo (a děje) v mém životě, jsem na překlad prostě neměla to správné rozpoložení, chuť... Nevím přesně, jak to popsat. Nezvládám překládat jako mechanický stroj, takže na překlady vždy potřebuju, tak říkajíc, chytit slinu. A to se mi už dlouho nepovedlo, poněvadž jsem se potýkala s problémy osobními, zdravotními, ke studiu jsem navíc přibrala práci... Bylo toho hodně. A když jsem se konečně vyhrabala z toho stavu, který jsem vnímala jako naprosté dno, chtěla jsem žít. A ten život si náležitě užívat. Alespoň ve volných chvílích mezi školou a prací.

Zároveň ale nechci úplně opustit něco, co mě takovou dobu bavilo a naplňovalo, takže jsem si dala předsevzetí, že až dodělám zkoušky (což by mělo být do měsíce), zase se pokusím do překládání vrhnout a s povídkou trochu pohnout. Držte mi tedy palce a mějte se mnou, prosím, trpělivost.

Vaše Bee