Přeběhlík - 73. kapitola

20. ledna 2018 v 23:46 | Bee |  Přeběhlík
Ahoj, pokud jste sledovali diskuzi pod 63. kapitolou, jistě jste si všimli, že povídka má novou překladatelku. Původně pokračovala v překládání na svém blogu, ale dohodli jsme se, že vzhledem k autorským právům a faktu, že já mám povolení autorky, bude povídka nadále zveřejňována tady. Doplnila jsem všechny kapitoly, které byly zveřejněny jinde (tedy kapitoly 64 - 72), abychom to tu měli všechno pohromadě, ale pokud byste si je chtěli přečíst přímo na webu překladatelky, odkaz je zde. Včera mi od ní přišla nová kapitola, tak tady ji máte. Upozorňuji, že jsem ji nekontrolovala ani jinak neupravovala. Dále tedy bude překlad nebetován.
Nevím, co si mám myslet.

Zatímco vytahuji vzpomínku z myslánky a vracím ji do flakonu, snažím se to pochopit.

Teta Bella mi v Dartmoorském podzemí nelhala - to je jisté. Nemyslel jsem, že mi lhala, ale i tak je těžké uvěřit, že kdy někoho milovala.

V dobách jejího mládí vypadala o tolik jinak. Pořád je sice pohledná žena, ale nezbylo nic z té živosti, z toho bezpodmínečného štěstí, které jsem viděl v Longbottomových vzpomínkách na ni.


S mírným zájmem mě napadne, jestli má stále na hrudi to tetování - jak znám tetu Bellu, našla by cestu, jak ho udělat neodstranitelnou, nezapomenutelnou připomínkou jejich minulosti.

Stále nemůžu uvěřit, že teta Bella toužila navázat vztah s někým, kdo to s ní evidentně nikdy nehodlal brát vážně.

Ale já jsem koneckonců taky udělal pár idiotských rozhodnutí, a Grangerová se stejně vrátila k… K té zasrané lasičce.

Jsme si mnohem podobnější, než jsem si myslel, má teta a já.

Zavřu oči.

V mysli se mi zjevuje tvář mladé dívky. Stále ji slyším prosit v ruštině, téměř nesrozumitelně díky jejím zoufalým vzlykům, abych jí ušetřil.

Necouvl jsem, dokonce ani nemrknul, když jsem ji dovedl na hranici šílenství.

Nakonec, když se přiblížila smrti, se začala smát. A já vím proč. Protože věděla, že všechna bolest, kterou jsem jí způsobil, se dvojnásobnou silou vrací ke mně. A já tím budu trpět víc, než ona.

Znovu otevřu oči, neschopný se dál dívat do té smějící se tváře.

Bylo by o tolik jednodušší necítit nic. Nemusel bych cítit tu ohromnou lítost nad tím, co jsem udělal, nemusel bych si přehrávat své zločiny znovu a znovu.

Naprosto teď chápu, jak jednoduché je kompletně se vzdát svého lidství.

Chci být netečný.

Nechci nic cítit, když vidím Grangerovou držet Weasleyho za ruku. Nechci cítit tu drtivou tíhu na hrudi.

Ale vím, že kdybych se tohohle vzdal… Kdybych se skutečně rozhodl vzdát všech pocitů, nejspíš bych se nikdy nedokázal vrátit zpátky. A to nechci riskovat. Bez ohledu na to, jak příšerně mě bolí vidět Grangerovou s ním, nemůžu se vzdát citů, které k ní chovám. Ztratil bych tím část sebe, pravděpodobně tu lepší část.

Ačkoliv nevím, o kolik více ještě dokážu snést. Tvář té ruské dívky mě pronásleduje. Nikdy se od ní nedokážu osvobodit, ne dokud jsem schopen cítit.

To by mohl být ten důvod, proč mě Voldemort považuje za "skutečně Temného čaroděje" - můžu si zvolit být bezcitný. Můžu to všechno odvrhnout.

S povzdechem se opřu o čelo postele a pokusím se trochu sebrat. Musím s nimi snést už jen jeden rozhovor, a pak je můžu poslat pryč.

Chci být sám.

Mávnu na Nareeho, abych upoutal jeho pozornost. "Pusť je dovnitř," řeknu mu.

Vstane a otevře dveře.

"Můžete vstoupit," řekne, zatímco ustupuje od dveří a vpouští je dál. Pak přejde místnost a živě vyskočí na postel, kterou Grangerová vyčarovala pro Ginny Weasleyovou. Zamračím se na něj - není možné, aby se zcela uzdravil v tak krátké době. Později mu musím uvařit lektvar na doplnění krve.

Pak do pokoje vstoupí Blaise a krátce po něm i Potter, Weasley a Grangerová.

"Tak už víš, kdo to byl?" Zeptá se mě Potter.

***

Když se Potter konečně přemístí, unikne mi ulehčený povzdech.

Konečně sám.

Letmo pohlédnu na Nareeho, sedí na posteli a dívá se na své ruce.

"Naree, jsi v pořádku?" Zeptám se ho.

Pomalu ke mně obrátí hlavu, jeho pohled je mírně rozostřený. "Naree se necítí moc dobře, pane. Možná by bylo lepší, kdyby si Naree chvíli odpočinul?"

"Jistě, spi, pokud můžeš. Udělám ti - "

"Pán by neměl obsluhovat - "

"Nehádej se se mnou," zarazím ho. "Léčil jsi mě už tolikrát. Udělat ti lektvar je to nejmenší, čím ti to můžu oplatit."

"P-pán by se neměl chovat, jako by mu byl Naree roven."

Škodolibě se usměju. "Snažíš se mi tu říkat, co mám dělat?"

Zbledne, když si uvědomí, že tohle byl dost špatný způsob, jak to říct.

"Omlouvám se, žertoval jsem," uklidním ho.

Pokusím se vstát a zašklebím se, když moje příšerně rozbolavělé svaly začnou protestovat. Ale teta Bella byla tentokrát milosrdná - jsem si jistý, že bych na tom byl o moc hůř, kdyby mi skutečně chtěla ublížit.

Přejdu pokoj k Nareeho posteli a jemně ho zatlačím do polštáře.

"Prostě tu zůstaň," řeknu mu. "Zkus se vyspat."

Skřítek mi věnuje vděčný úsměv. "Děkuji vám, pane."

Oplatím mu úsměv, a pak vyjdu z pokoje. Zavřu dveře a vydám se do kuchyně.

Ačkoliv i skřítci krvácejí červeně, jejich krev obsahuje jiné, magičtější složky, než ta lidská. Krev doplňující lektvar proto přirozeně musí být pozměněn, aby jim pomohl. Přestože Naree není ve smrtelném nebezpečí, pozměněný lektvar urychlí jeho uzdravování. A já mu to dlužím - tolik toho pro mě udělal.

Otevřu skříňku obsahující většinu mých ingrediencí, vyberu ty, které budu potřebovat, a vyskládám je na linku. Pak se zahledím na sbírku před sebou. Něco tu mělo být a není. Pozorně skříň prohlížím, v hlavě sestavuji seznam surovin a všimnu si, že schází růžové trny.

Zamračím se, přivolám malý kotlík, naplním ho do poloviny vodou a zapálím pod ním oheň.

Zatímco čekám, až se voda začne vařit, otočím se a zalétnu pohledem ke spodním policím. Obvykle jsou plné téměř dokončených lektvarů - není důvod, aby tam byly uloženy jakékoliv základní suroviny. Přivolám sklenici s růžovými trny a ta vylétne z police přímo přede mnou.

Vezmu sklenici, abych ji vrátil na správné místo, ale pak mou pozornost upoutá pach, který tu předtím nebyl, a já se znovu otočím. Skříňka, ve které byly růžové trny, je stále otevřená a já cítím… Jablka?

Pomalu se ke skříňce skloním, a když se dostanu blíž, zachytím zřetelnou vůni. Voní to jako košťata a… K sakru. Tuhle jemnou vůni bych poznal kdekoliv - Hermioniny vlasy.

Do prdele.

Amorův šíp je nejsilnější existující nápoj lásky, ale jeho nejzajímavějším aspektem je, že oběť své změněné chování nevnímá a nenechá se za žádnou cenu přesvědčit, že je pod jeho vlivem. Slabší lektvary pouze vyvolávají chtíč nebo posedlost, případně vyvolávají naprosto netypické projevy chování, umožňující okolí snadno odhalit, že něco není v pořádku.

A oběť si pak dokáže sama uvědomit, že je pod vlivem lektvaru.

Tohle je ubohé i na Weasleyho. Je to zvrácené.

Ale soudě podle relativně slabých projevů náklonosti Grangerové vůči Weasleymu, pravděpodobně lektvar nepřipravil zcela správně.

Mávnu hůlkou. "Accio amorův šíp."

Podle očekávání kouzlo nemá žádný účinek. Tudíž Weasleyho lektvar nebyl ani dost dobrý, aby se dal skutečně nazývat Amorovým šípem. Ale byl dost dobrý, aby omámil Grangerovou.

Vzpomínám si, že ještě v Bradavicích jsem si s myšlenkou nápoje lásky taky pohrával, ale na podvědomé úrovni jsem tušil, že bych se nikdy nedonutil jí něco takového udělat. Je uklidňující vědět, že Granergová je teď mimo sebe, ale stále dokážu sotva pomyslet na to, co s ní Weasley celou tu dobu mohl provádět.

Pak mě napadne, jestli jí měl, v době kdy spolu chodili.

Mé staré já by se nejspíš topilo ve zlosti a žárlivosti, ale já cítím jen stín toho všeho.

Pořád jsem tak otupělý.

Nejspíš je to dobře. Nikdy bych to nikomu nepřiznal, ale jsem si jistý, že mě Rusko mělo zasáhnout mnohem víc. A teď, když jsem přišel o matku…

Je hrozné nad tím takhle uvažovat, ale přál bych si, aby to toho nevstoupila, aby místo ní teta Bella zabila otce, jak to měla v úmyslu. Mnohem raději bych ztratil otce, než matku.

Ten obraz jejích očí, široce otevřených a nevidoucích se mi zarývá do mysli a já na okamžik zavírám oči, bojuji se slzami. Je mrtvá, protože mě přišla zachránit. Jsem nepřímo zodpovědný za její smrt. Má vlastní matka…

Rozptýlím ty myšlenky a uzamknu je v sobě. Nemůžu být tak slabý, ne teď.

Přistoupím ke skříni a vytáhnu protijed k lektvaru lásky - mám tu skoro každý myslitelný lektvar, ale zrovna tenhle jsem nikdy nepotřeboval. Jednou jsem ho vyrobil spíš proto, abych si osvěžil své dovednosti, a měl bych ho zkontrolovat, jestli je vůbec ještě účinný.

Právě pokládám flakon na linku, když se dveře otevřou a viník vstoupí.

"Čau Weasley," pozdraví ho.

Zamračí se na mě a zavře za sebou dveře. "Co tady děláš, Malfoy?"

"Je to moje kuchyň. Nemusím ti vůbec nic vysvětlovat. Ale protože jsem dnes v tak sdílné náladě, ukážu ti to. Víš, co je tohle?"

Zvednu lahvičku.

Popojde blíž, aby si ji mohl lépe prohlédnout, a pak zavrtí hlavou. Takový pitomec. Jak může uvařit lektvar, aniž by se naučil poznat jeho protijed?

Samolibě se ušklíbnu. "Je to protijed k lektvaru lásky."

Jeho oči se rozšíří, nasupeně se na mě dívá. "Proč bys něco takového potřeboval?" Zeptá se.

"Ach, já nejsem ten, kdo ho potřebuje, ale jsem si jistý, že to dobře víš," odpovím mu.

Vytáhne hůlku, já jsem na něj ale připravený. Sotva se jí dotkne, odzbrojím ho. Vyrazí ke dveřím, ale já na něj ukážu prstem a vyštěknu "Pouta na tebe!"

Provazy se zhmotní ze vzduchu a pevně se kolem něj omotají. Ztratí rovnováhu a skácí se na zem.

"Hermiono!" Zařve.

"Jasně, protože zavolat jí sem ti fakt pomůže," ušklíbnu se sarkasticky.

Nechám ho levitovat pryč od dveří, přes kuchyň, kde ho na jejím druhém konci zavěsím na zeď. Pak ucítím ostré bodnutí mezi lopatkami a blesknu pohledem ke dveřím. Na prahu stojí Grangerová a její hůlka míří na mě.

"Nech ho jít," řekne mi.

Ach sakra. To bylo jasné varování.

Ujistím se, že kouzlo drží Weasleyho dostatečně pevně, a pak se k ní obrátím. "Ty se mnou nechceš bojovat, Grangerová," řeknu opatrně.

"Pokud ho nenecháš okamžitě jít, nemám na výběr."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ExpectoPatronumDorii ExpectoPatronumDorii | 21. ledna 2018 v 19:19 | Reagovat

Děkuju moc, že jste to domluvily :-)

2 alca alca | 21. ledna 2018 v 20:06 | Reagovat

Moc děkuju za skvělý překlad a jsem štastná,že se s povídkou pokračuje :-)

3 Annie Annie | 22. ledna 2018 v 10:21 | Reagovat

Děkuju za překlad, je skvělý, že povídka pokračuje :)

4 Simpsonka Simpsonka | 23. ledna 2018 v 12:07 | Reagovat

Palec hore, Zuzi :)

5 dafaobela dafaobela | E-mail | Web | 28. února 2018 v 5:59 | Reagovat

ayurvedic viagra tablets in india
<a href=http://viagrabs.com>read review</a>
has anyone bought generic viagra online
<a href="http://www.viagrabs.com">generic viagra india</a>
most effective way to use viagra

6 CanadianSkymn CanadianSkymn | E-mail | Web | 15. března 2018 v 18:11 | Reagovat

Nice blog here! Also your site loads up very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as fast as yours lol
price prescription drugs
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/#>northwestpharmacy</a>
drugs without prescription <a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/#">canadian pharmacies</a>

7 CanadianSkymn CanadianSkymn | E-mail | Web | 16. března 2018 v 16:51 | Reagovat

I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was curious what all is required to get setup? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I'm not very internet savvy so I'm not 100% sure. Any tips or advice would be greatly appreciated. Kudos
online pharmacy no prescription needed
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/#>canadian pharmacies online</a>
online pharmacy canada <a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/#">canada online pharmacies</a>

8 GeraldKES GeraldKES | E-mail | Web | 2. dubna 2018 v 10:04 | Reagovat

p http://viagraivo.com generic viagra online
is it safe for an 18 year old to take viagra
<a href=http://viagraivo.com>viagra generic</a> cuong duong thuoc viagra

9 Markreutt Markreutt | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 1:25 | Reagovat

levitra babyfoon camera store
<a href="http://mylevitraok.com#">levitra rezeptfrei deutschland</a>
levitra and coupon
<a href=http://mylevitraok.com#levitra+coupon>generic levitra</a>
levitra 40 mg effect

10 Markreutt Markreutt | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 12:05 | Reagovat

levitra prices rite aid
<a href="http://mylevitraok.com#">levitra rezeptfrei deutschland</a>
drug levitra new
<a href=http://mylevitraok.com#buy+levitra>levitra generic</a>
date commercialization levitra online

11 Markreutt Markreutt | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 3:11 | Reagovat

difference between vardenafil and levitra side
<a href="http://levitra-gg.com">levitra 20mg</a>
0800 levitra
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+generic>levitra 20 mg</a>

12 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 5. května 2018 v 18:31 | Reagovat

Truly programming is nothing except it’s a logic, if you obtain control on it then you are the professional else nothing.

13 generic levitra generic levitra | E-mail | Web | 5. května 2018 v 23:40 | Reagovat

I visited several sites except the audio feature for audio songs present at this site is genuinely excellent.

14 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 6. května 2018 v 13:00 | Reagovat

I am in fact glad to read this webpage posts which contains tons of helpful information, thanks for providing such information.

15 levitra rezeptfrei deutschland levitra rezeptfrei deutschland | E-mail | Web | 6. května 2018 v 16:30 | Reagovat

Oh! Wow its truly a comic and jockey YouTube video posted at this place. thanks for sharing it.

16 generic levitra generic levitra | E-mail | Web | 7. května 2018 v 0:41 | Reagovat

Of course high resolution film quality contains much memory, that’s why it gives you enhanced quality.

17 bakkaobela bakkaobela | E-mail | Web | 9. června 2018 v 13:18 | Reagovat

can you take viagra while taking xarelto
<a href=http://www.viagrabs.com>sildenafil viagra</a>
food to replace viagra
<a href="http://viagrabs.com">browse this site</a>
how to get the best results from viagra

18 cialis online cialis online | E-mail | Web | 12. června 2018 v 12:55 | Reagovat

It’s in fact very complex in this busy life to listen news on Television, so I simply use world wide web for that purpose, and obtain the hottest information.

19 buy cialis now buy cialis now | E-mail | Web | 12. června 2018 v 17:46 | Reagovat

Wow, what a video it is! Truly fastidious feature video, the lesson given in this video is really informative.

20 cialis tablets cialis tablets | E-mail | Web | 12. června 2018 v 20:37 | Reagovat

This web page offers good quality YouTube videos; I always get the dance contest show video clips from this site.

21 cheap cialis cheap cialis | E-mail | Web | 12. června 2018 v 22:17 | Reagovat

What's up, its understandable post along with this YouTube video; I can’t think that one can not understand this effortless article having with video demonstration.

22 cialis professional online mail-order pharmacies cialis professional online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 12. června 2018 v 22:45 | Reagovat

I am sure this post has touched all the internet people, its really really nice paragraph on building up new web site.

23 cheap cialis cheap cialis | E-mail | Web | Středa v 2:22 | Reagovat

Can any one tell me that is there any on the net course for SEO, because I want to learn more concerning Search engine optimization.

24 generic cialis generic cialis | E-mail | Web | Středa v 5:15 | Reagovat

YouTube contains not only comical and humorous video tutorials but also it contains learning related video lessons.

25 cialis daily cialis daily | E-mail | Web | Středa v 5:47 | Reagovat

I am John, how are you everybody? This post posted at this website is genuinely fastidious.

26 20mg cialis 20mg cialis | E-mail | Web | Středa v 9:48 | Reagovat

I got this website from my buddy who told me on the topic of this website and now this time I am browsing this web page and reading very informative posts here.

27 generic for cialis generic for cialis | E-mail | Web | Středa v 12:38 | Reagovat

What a video it is! Truly amazing and pleasant quality, please upload more video clips having such good quality. Thanks.

28 cialis daily cialis daily | E-mail | Web | Středa v 13:08 | Reagovat

Hello everyone, I know YouTube video carries less bytes of memory due to that its quality is poor, except this YouTube video has enormous picture features.

29 trust pharmacy cialis trust pharmacy cialis | E-mail | Web | Středa v 14:38 | Reagovat

YouTube contains not only humorous and humorous movies but also it contains educational related videos.

30 generic cialis tadalafil generic cialis tadalafil | E-mail | Web | Středa v 18:32 | Reagovat

This post is priceless. When can I find out more?

31 cheap generic cialis cheap generic cialis | E-mail | Web | Středa v 19:02 | Reagovat

Piece of writing writing is also a excitement, if you be familiar with after that you can write if not it is complex to write.

32 cialis cialis | E-mail | Web | Středa v 19:33 | Reagovat

Every weekend i used to visit this web page, for the reason that i want enjoyment, as this this web page conations really good funny information too.

33 buy 20mg cialis buy 20mg cialis | E-mail | Web | Středa v 20:36 | Reagovat

I am John, how are you everybody? This article posted at this web page is really fastidious.

34 tadalafil online tadalafil online | E-mail | Web | Středa v 23:01 | Reagovat

It is the happiest time of my life so far, when I am watching these} funny videos here, because after full day working I was so tired and now feeling sound.

35 tadalafil prices tadalafil prices | E-mail | Web | Čtvrtek v 0:27 | Reagovat

Hi there I am from Australia, this time I am watching this cooking related video at this site, I am really cheerful and learning more from it. Thanks for sharing.

36 female cialis online mail-order pharmacies female cialis online mail-order pharmacies | E-mail | Web | Čtvrtek v 3:40 | Reagovat

Can you please forward me the code for this script or please inform me in detail concerning this script?

37 purchasing cialis on the internet purchasing cialis on the internet | E-mail | Web | Čtvrtek v 4:44 | Reagovat

Hi, for Search engine optimization real contents are in fact required, if you only copy and paste then you can not rated in search engines.

38 200 cialis coupon 200 cialis coupon | E-mail | Web | Čtvrtek v 5:40 | Reagovat

Hi, is it rite to simply study from books not to go to see internet for latest updates, what you say friends?

39 buy 20 mg cialis buy 20 mg cialis | E-mail | Web | Čtvrtek v 11:14 | Reagovat

All right you are correct, truly Personal home page is a open source and its help we can take free from any discussion board or web site since it takes place at this place at this site.

40 buy cialis online buy cialis online | E-mail | Web | Čtvrtek v 11:43 | Reagovat

Such are genuinely awesome YouTube videos, its my fortune to go to see this web page and finding such cool YouTube video clips.

41 tadalafil tadalafil | E-mail | Web | Čtvrtek v 12:38 | Reagovat

What's up it's me Fiona, I am also visiting this web page on a regular basis, this site is truly good and the people are actually sharing nice thoughts.

42 coupon tadalafil coupon tadalafil | E-mail | Web | Čtvrtek v 17:26 | Reagovat

Wow, nice YouTube video concerning how to install virtual directory, I completely got it. Thanks keep it up.

43 cialis medication cialis medication | E-mail | Web | Čtvrtek v 21:17 | Reagovat

Highly descriptive post, I loved that a lot. Will there be a part 2?

44 cheap 20mg cialis cheap 20mg cialis | E-mail | Web | Pátek v 1:12 | Reagovat

Okay, you are correct buddy, daily updating website is truly needed for Search engine optimization. Fastidious discussion keeps it up.

45 tadalafil cost tadalafil cost | E-mail | Web | Pátek v 3:25 | Reagovat

No one can deny from the feature of this video posted at this web site, pleasant work, keep it all the time.

46 cialis sale cialis sale | E-mail | Web | Pátek v 4:28 | Reagovat

Its not my first time to go to see this web page, i am browsing this website dailly and take nice facts from here daily.

47 cialis on line no pres cialis on line no pres | E-mail | Web | Pátek v 11:35 | Reagovat

Hello friend, what a quality is! For this YouTube video, I am in fact happy, as I have never seen good quality YouTube video before,

48 cialis coupon cialis coupon | E-mail | Web | Pátek v 13:18 | Reagovat

Hmmm, yup no uncertainty Google is most excellent in favor of blogging but today word press is also fastidious as a blogging for the reason that its Search engine marketing is pleasant defined already.

49 cialis generic availability cialis generic availability | E-mail | Web | Pátek v 19:34 | Reagovat

Excellent way of telling, and good paragraph to obtain information concerning my presentation subject matter, which i am going to present in academy.

50 cialis coupons cialis coupons | E-mail | Web | Pátek v 21:24 | Reagovat

Please upload new video clips related to cooking if you have, for the reason that I want to learn more and more concerning all recipes of cooking.

51 tadalafil 5mg tadalafil 5mg | E-mail | Web | Pátek v 21:52 | Reagovat

Hi colleagues, its impressive post concerning cultureand completely explained, keep it up all the time.

52 cialis uk cialis uk | E-mail | Web | Sobota v 2:00 | Reagovat

This webpage is containing a good stuff of funny YouTube video tutorials, I liked it a lot.

53 coupon cialis coupon cialis | E-mail | Web | Sobota v 3:28 | Reagovat

This article about SEO presents clear idea in favor of new SEO people that how to do Search engine optimization, thus keep it up. Fastidious job

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama