Přeběhlík - 73. kapitola

20. ledna 2018 v 23:46 | Bee |  Přeběhlík
Ahoj, pokud jste sledovali diskuzi pod 63. kapitolou, jistě jste si všimli, že povídka má novou překladatelku. Původně pokračovala v překládání na svém blogu, ale dohodli jsme se, že vzhledem k autorským právům a faktu, že já mám povolení autorky, bude povídka nadále zveřejňována tady. Doplnila jsem všechny kapitoly, které byly zveřejněny jinde (tedy kapitoly 64 - 72), abychom to tu měli všechno pohromadě, ale pokud byste si je chtěli přečíst přímo na webu překladatelky, odkaz je zde. Včera mi od ní přišla nová kapitola, tak tady ji máte. Upozorňuji, že jsem ji nekontrolovala ani jinak neupravovala. Dále tedy bude překlad nebetován.
Nevím, co si mám myslet.

Zatímco vytahuji vzpomínku z myslánky a vracím ji do flakonu, snažím se to pochopit.

Teta Bella mi v Dartmoorském podzemí nelhala - to je jisté. Nemyslel jsem, že mi lhala, ale i tak je těžké uvěřit, že kdy někoho milovala.

V dobách jejího mládí vypadala o tolik jinak. Pořád je sice pohledná žena, ale nezbylo nic z té živosti, z toho bezpodmínečného štěstí, které jsem viděl v Longbottomových vzpomínkách na ni.


S mírným zájmem mě napadne, jestli má stále na hrudi to tetování - jak znám tetu Bellu, našla by cestu, jak ho udělat neodstranitelnou, nezapomenutelnou připomínkou jejich minulosti.

Stále nemůžu uvěřit, že teta Bella toužila navázat vztah s někým, kdo to s ní evidentně nikdy nehodlal brát vážně.

Ale já jsem koneckonců taky udělal pár idiotských rozhodnutí, a Grangerová se stejně vrátila k… K té zasrané lasičce.

Jsme si mnohem podobnější, než jsem si myslel, má teta a já.

Zavřu oči.

V mysli se mi zjevuje tvář mladé dívky. Stále ji slyším prosit v ruštině, téměř nesrozumitelně díky jejím zoufalým vzlykům, abych jí ušetřil.

Necouvl jsem, dokonce ani nemrknul, když jsem ji dovedl na hranici šílenství.

Nakonec, když se přiblížila smrti, se začala smát. A já vím proč. Protože věděla, že všechna bolest, kterou jsem jí způsobil, se dvojnásobnou silou vrací ke mně. A já tím budu trpět víc, než ona.

Znovu otevřu oči, neschopný se dál dívat do té smějící se tváře.

Bylo by o tolik jednodušší necítit nic. Nemusel bych cítit tu ohromnou lítost nad tím, co jsem udělal, nemusel bych si přehrávat své zločiny znovu a znovu.

Naprosto teď chápu, jak jednoduché je kompletně se vzdát svého lidství.

Chci být netečný.

Nechci nic cítit, když vidím Grangerovou držet Weasleyho za ruku. Nechci cítit tu drtivou tíhu na hrudi.

Ale vím, že kdybych se tohohle vzdal… Kdybych se skutečně rozhodl vzdát všech pocitů, nejspíš bych se nikdy nedokázal vrátit zpátky. A to nechci riskovat. Bez ohledu na to, jak příšerně mě bolí vidět Grangerovou s ním, nemůžu se vzdát citů, které k ní chovám. Ztratil bych tím část sebe, pravděpodobně tu lepší část.

Ačkoliv nevím, o kolik více ještě dokážu snést. Tvář té ruské dívky mě pronásleduje. Nikdy se od ní nedokážu osvobodit, ne dokud jsem schopen cítit.

To by mohl být ten důvod, proč mě Voldemort považuje za "skutečně Temného čaroděje" - můžu si zvolit být bezcitný. Můžu to všechno odvrhnout.

S povzdechem se opřu o čelo postele a pokusím se trochu sebrat. Musím s nimi snést už jen jeden rozhovor, a pak je můžu poslat pryč.

Chci být sám.

Mávnu na Nareeho, abych upoutal jeho pozornost. "Pusť je dovnitř," řeknu mu.

Vstane a otevře dveře.

"Můžete vstoupit," řekne, zatímco ustupuje od dveří a vpouští je dál. Pak přejde místnost a živě vyskočí na postel, kterou Grangerová vyčarovala pro Ginny Weasleyovou. Zamračím se na něj - není možné, aby se zcela uzdravil v tak krátké době. Později mu musím uvařit lektvar na doplnění krve.

Pak do pokoje vstoupí Blaise a krátce po něm i Potter, Weasley a Grangerová.

"Tak už víš, kdo to byl?" Zeptá se mě Potter.

***

Když se Potter konečně přemístí, unikne mi ulehčený povzdech.

Konečně sám.

Letmo pohlédnu na Nareeho, sedí na posteli a dívá se na své ruce.

"Naree, jsi v pořádku?" Zeptám se ho.

Pomalu ke mně obrátí hlavu, jeho pohled je mírně rozostřený. "Naree se necítí moc dobře, pane. Možná by bylo lepší, kdyby si Naree chvíli odpočinul?"

"Jistě, spi, pokud můžeš. Udělám ti - "

"Pán by neměl obsluhovat - "

"Nehádej se se mnou," zarazím ho. "Léčil jsi mě už tolikrát. Udělat ti lektvar je to nejmenší, čím ti to můžu oplatit."

"P-pán by se neměl chovat, jako by mu byl Naree roven."

Škodolibě se usměju. "Snažíš se mi tu říkat, co mám dělat?"

Zbledne, když si uvědomí, že tohle byl dost špatný způsob, jak to říct.

"Omlouvám se, žertoval jsem," uklidním ho.

Pokusím se vstát a zašklebím se, když moje příšerně rozbolavělé svaly začnou protestovat. Ale teta Bella byla tentokrát milosrdná - jsem si jistý, že bych na tom byl o moc hůř, kdyby mi skutečně chtěla ublížit.

Přejdu pokoj k Nareeho posteli a jemně ho zatlačím do polštáře.

"Prostě tu zůstaň," řeknu mu. "Zkus se vyspat."

Skřítek mi věnuje vděčný úsměv. "Děkuji vám, pane."

Oplatím mu úsměv, a pak vyjdu z pokoje. Zavřu dveře a vydám se do kuchyně.

Ačkoliv i skřítci krvácejí červeně, jejich krev obsahuje jiné, magičtější složky, než ta lidská. Krev doplňující lektvar proto přirozeně musí být pozměněn, aby jim pomohl. Přestože Naree není ve smrtelném nebezpečí, pozměněný lektvar urychlí jeho uzdravování. A já mu to dlužím - tolik toho pro mě udělal.

Otevřu skříňku obsahující většinu mých ingrediencí, vyberu ty, které budu potřebovat, a vyskládám je na linku. Pak se zahledím na sbírku před sebou. Něco tu mělo být a není. Pozorně skříň prohlížím, v hlavě sestavuji seznam surovin a všimnu si, že schází růžové trny.

Zamračím se, přivolám malý kotlík, naplním ho do poloviny vodou a zapálím pod ním oheň.

Zatímco čekám, až se voda začne vařit, otočím se a zalétnu pohledem ke spodním policím. Obvykle jsou plné téměř dokončených lektvarů - není důvod, aby tam byly uloženy jakékoliv základní suroviny. Přivolám sklenici s růžovými trny a ta vylétne z police přímo přede mnou.

Vezmu sklenici, abych ji vrátil na správné místo, ale pak mou pozornost upoutá pach, který tu předtím nebyl, a já se znovu otočím. Skříňka, ve které byly růžové trny, je stále otevřená a já cítím… Jablka?

Pomalu se ke skříňce skloním, a když se dostanu blíž, zachytím zřetelnou vůni. Voní to jako košťata a… K sakru. Tuhle jemnou vůni bych poznal kdekoliv - Hermioniny vlasy.

Do prdele.

Amorův šíp je nejsilnější existující nápoj lásky, ale jeho nejzajímavějším aspektem je, že oběť své změněné chování nevnímá a nenechá se za žádnou cenu přesvědčit, že je pod jeho vlivem. Slabší lektvary pouze vyvolávají chtíč nebo posedlost, případně vyvolávají naprosto netypické projevy chování, umožňující okolí snadno odhalit, že něco není v pořádku.

A oběť si pak dokáže sama uvědomit, že je pod vlivem lektvaru.

Tohle je ubohé i na Weasleyho. Je to zvrácené.

Ale soudě podle relativně slabých projevů náklonosti Grangerové vůči Weasleymu, pravděpodobně lektvar nepřipravil zcela správně.

Mávnu hůlkou. "Accio amorův šíp."

Podle očekávání kouzlo nemá žádný účinek. Tudíž Weasleyho lektvar nebyl ani dost dobrý, aby se dal skutečně nazývat Amorovým šípem. Ale byl dost dobrý, aby omámil Grangerovou.

Vzpomínám si, že ještě v Bradavicích jsem si s myšlenkou nápoje lásky taky pohrával, ale na podvědomé úrovni jsem tušil, že bych se nikdy nedonutil jí něco takového udělat. Je uklidňující vědět, že Granergová je teď mimo sebe, ale stále dokážu sotva pomyslet na to, co s ní Weasley celou tu dobu mohl provádět.

Pak mě napadne, jestli jí měl, v době kdy spolu chodili.

Mé staré já by se nejspíš topilo ve zlosti a žárlivosti, ale já cítím jen stín toho všeho.

Pořád jsem tak otupělý.

Nejspíš je to dobře. Nikdy bych to nikomu nepřiznal, ale jsem si jistý, že mě Rusko mělo zasáhnout mnohem víc. A teď, když jsem přišel o matku…

Je hrozné nad tím takhle uvažovat, ale přál bych si, aby to toho nevstoupila, aby místo ní teta Bella zabila otce, jak to měla v úmyslu. Mnohem raději bych ztratil otce, než matku.

Ten obraz jejích očí, široce otevřených a nevidoucích se mi zarývá do mysli a já na okamžik zavírám oči, bojuji se slzami. Je mrtvá, protože mě přišla zachránit. Jsem nepřímo zodpovědný za její smrt. Má vlastní matka…

Rozptýlím ty myšlenky a uzamknu je v sobě. Nemůžu být tak slabý, ne teď.

Přistoupím ke skříni a vytáhnu protijed k lektvaru lásky - mám tu skoro každý myslitelný lektvar, ale zrovna tenhle jsem nikdy nepotřeboval. Jednou jsem ho vyrobil spíš proto, abych si osvěžil své dovednosti, a měl bych ho zkontrolovat, jestli je vůbec ještě účinný.

Právě pokládám flakon na linku, když se dveře otevřou a viník vstoupí.

"Čau Weasley," pozdraví ho.

Zamračí se na mě a zavře za sebou dveře. "Co tady děláš, Malfoy?"

"Je to moje kuchyň. Nemusím ti vůbec nic vysvětlovat. Ale protože jsem dnes v tak sdílné náladě, ukážu ti to. Víš, co je tohle?"

Zvednu lahvičku.

Popojde blíž, aby si ji mohl lépe prohlédnout, a pak zavrtí hlavou. Takový pitomec. Jak může uvařit lektvar, aniž by se naučil poznat jeho protijed?

Samolibě se ušklíbnu. "Je to protijed k lektvaru lásky."

Jeho oči se rozšíří, nasupeně se na mě dívá. "Proč bys něco takového potřeboval?" Zeptá se.

"Ach, já nejsem ten, kdo ho potřebuje, ale jsem si jistý, že to dobře víš," odpovím mu.

Vytáhne hůlku, já jsem na něj ale připravený. Sotva se jí dotkne, odzbrojím ho. Vyrazí ke dveřím, ale já na něj ukážu prstem a vyštěknu "Pouta na tebe!"

Provazy se zhmotní ze vzduchu a pevně se kolem něj omotají. Ztratí rovnováhu a skácí se na zem.

"Hermiono!" Zařve.

"Jasně, protože zavolat jí sem ti fakt pomůže," ušklíbnu se sarkasticky.

Nechám ho levitovat pryč od dveří, přes kuchyň, kde ho na jejím druhém konci zavěsím na zeď. Pak ucítím ostré bodnutí mezi lopatkami a blesknu pohledem ke dveřím. Na prahu stojí Grangerová a její hůlka míří na mě.

"Nech ho jít," řekne mi.

Ach sakra. To bylo jasné varování.

Ujistím se, že kouzlo drží Weasleyho dostatečně pevně, a pak se k ní obrátím. "Ty se mnou nechceš bojovat, Grangerová," řeknu opatrně.

"Pokud ho nenecháš okamžitě jít, nemám na výběr."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (183)
Zobrazit starší komentáře

101 viagra prices viagra prices | E-mail | Web | 29. června 2018 v 12:37 | Reagovat

I also like Flash, however I am not a good designer to design a Flash, however I have computer software by witch a Flash is automatically produced and no additional to hard working.

102 50 mg viagra 50 mg viagra | E-mail | Web | 29. června 2018 v 14:27 | Reagovat

I am in fact eager of reading articles concerning building up new weblog, or even about Search engine marketing.

103 viagra tablets viagra tablets | E-mail | Web | 29. června 2018 v 16:55 | Reagovat

It’s remarkable to pay a visit this site and reading the views of all friends concerning this article, while I am also zealous of getting familiarity.

104 viagra for women viagra for women | E-mail | Web | 29. června 2018 v 19:30 | Reagovat

In fact programming is nothing however it’s a logic, if you get grip on it then you are the professional else not anything.

105 cheap 100 mg viagra cheap 100 mg viagra | E-mail | Web | 29. června 2018 v 22:37 | Reagovat

Hi, always i used to check blog posts here early in the dawn, as i like to gain knowledge of more and more.

106 cheap viagra generic cheap viagra generic | E-mail | Web | 29. června 2018 v 23:14 | Reagovat

Hi Dear, are you truly visiting this web page daily, if so after that you will definitely get fastidious experience.

107 women viagra women viagra | E-mail | Web | 30. června 2018 v 2:22 | Reagovat

When I saw this web site having remarkable featured YouTube videos, I decided to watch out these all movies.

108 buy generic cialis online buy generic cialis online | E-mail | Web | 5. července 2018 v 21:16 | Reagovat

This webpage is containing a good stuff of comical YouTube video tutorials, I liked it a lot.

109 cialis pills cialis pills | E-mail | Web | 5. července 2018 v 22:56 | Reagovat

Great article, exactly what I wanted to find.

110 tadalafil generic cialis 20mg tadalafil generic cialis 20mg | E-mail | Web | 5. července 2018 v 23:21 | Reagovat

Hello mates, its great post regarding educationand fully defined, keep it up all the time.

111 buy cialis online buy cialis online | E-mail | Web | 6. července 2018 v 1:06 | Reagovat

If some one wishes to be updated with hottest technologies therefore he must be visit this web page and be up to date daily.

112 cialis cost cialis cost | E-mail | Web | 6. července 2018 v 1:37 | Reagovat

Hello, every time i used to check blog posts here early in the daylight, as i like to find out more and more.

113 buy generic cialis online buy generic cialis online | E-mail | Web | 6. července 2018 v 3:10 | Reagovat

Why YouTube video lessons are shared everywhere? I think one cause is that these are simple to get embed code and paste that code everyplace you wish for.

114 buy cheap cialis online buy cheap cialis online | E-mail | Web | 6. července 2018 v 4:15 | Reagovat

This blog is containing a fastidious data of funny YouTube video lessons, I liked it a lot.

115 buy cialis buy cialis | E-mail | Web | 6. července 2018 v 5:51 | Reagovat

No one can deny from the feature of this video posted at this web page, nice work, keep it all the time.

116 tadalafil 5 mg tadalafil 5 mg | E-mail | Web | 6. července 2018 v 6:57 | Reagovat

Hello, I desire to subscribe for this website to take latest updates, therefore where can i do it please help out.

117 buy cialis online buy cialis online | E-mail | Web | 6. července 2018 v 7:08 | Reagovat

I'd like to find out more? I'd love to find out some additional information.

118 cialis coupons 2018 cialis coupons 2018 | E-mail | Web | 7. července 2018 v 20:18 | Reagovat

I always download a full show in parts, that’s always present at YouTube, as my network connection is awfully slow and YouTube fulfils my wishes.

119 cialis for sale cialis for sale | E-mail | Web | 7. července 2018 v 20:31 | Reagovat

A number of viewers are eager to watch funny movies, but I like to watch terrible videos on YouTube.

120 cialis online cialis online | E-mail | Web | 7. července 2018 v 23:43 | Reagovat

I go to see daily some websites and information sites to read articles or reviews, but this webpage presents quality based posts.

121 tadalafil generic tadalafil generic | E-mail | Web | 8. července 2018 v 0:14 | Reagovat

In favor of my learning purposes, I at all times used to download the video lectures from YouTube, as it is easy to fan-out from there.

122 cialis pills cialis pills | E-mail | Web | 8. července 2018 v 3:34 | Reagovat

Hi there, I read your blogs like every week. Your writing style is witty, keep up the good work!

123 viagra buy viagra buy | E-mail | Web | 9. července 2018 v 19:57 | Reagovat

Hello everybody, I know YouTube video consists of fewer bytes of memory due to that its quality is poor, except this YouTube video has enormous picture features.

124 viagra generic availability viagra generic availability | E-mail | Web | 9. července 2018 v 21:36 | Reagovat

Hmmm, yup no hesitation Google is best in favor of blogging except today word press is also good as a blogging for the reason that its Web optimization is nice defined already.

125 cheap sildenafil online cheap sildenafil online | E-mail | Web | 10. července 2018 v 4:10 | Reagovat

This paragraph is fastidious and fruitful in favor of all new PHP related web programmers; they have to read it and perform the practice.

126 canadian viagra canadian viagra | E-mail | Web | 10. července 2018 v 10:38 | Reagovat

Hi there, how's it going? Just shared this post with a colleague, we had a good laugh.

127 buy viagra 100mg buy viagra 100mg | E-mail | Web | 10. července 2018 v 21:12 | Reagovat

Thankfulness to my father who stated to me about this web site, this website is in fact amazing.

128 viagra online viagra online | E-mail | Web | 10. července 2018 v 21:54 | Reagovat

If you are free to watch comic videos on the internet then I suggest you to pay a quick visit this web page, it consists of actually thus humorous not only movies but also other data.

129 viagra canada viagra canada | E-mail | Web | 11. července 2018 v 5:02 | Reagovat

This paragraph presents clear idea designed for the new people of blogging, that really how to do blogging.

130 cheap 100mg viagra cheap 100mg viagra | E-mail | Web | 11. července 2018 v 7:41 | Reagovat

Hello to all, how is the whole thing, I think every one is getting more from this website, and your views are nice in favor of new visitors.

131 sildenafil 100 mg sildenafil 100 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 10:14 | Reagovat

What's up Jackson, if you are a new internet user after that you must visit daily this web page and read the updated posts at at this place.

132 cialis on line cialis on line | E-mail | Web | 20. července 2018 v 12:12 | Reagovat

What a funny blog! I truly loved watching this funny video with my family as well as including my colleagues.

133 tadalafil tablets tadalafil tablets | E-mail | Web | 20. července 2018 v 13:38 | Reagovat

This web page offers fastidious quality YouTube videos; I always down load the dance competition show video tutorials from this web site.

134 cialis coupon cialis coupon | E-mail | Web | 20. července 2018 v 15:48 | Reagovat

Awesome video, actually a fastidious quality, this YouTube video touched me a lot in terms of quality.

135 cialis on line cialis on line | E-mail | Web | 20. července 2018 v 16:33 | Reagovat

Hi, how's it going? Just shared this post with a colleague, we had a good laugh.

136 cialis coupons cialis coupons | E-mail | Web | 20. července 2018 v 17:15 | Reagovat

YouTube is world's leading video sharing web site, no one can defeat it. Every one add video clips at YouTube afterward take embed code and post anywhere.

137 tadalafil 20 mg tadalafil 20 mg | E-mail | Web | 21. července 2018 v 1:21 | Reagovat

Hurrah! Its also nice paragraph about JavaScript, I am actually keen of learning JavaScript. thanks admin

138 cialis tablets cialis tablets | E-mail | Web | 21. července 2018 v 10:45 | Reagovat

Hahahaha, what a comic this YouTube film is! My group is still laughing, thanks to admin of this site who had posted at this site.

139 tadalafil 20 mg tadalafil 20 mg | E-mail | Web | 21. července 2018 v 12:35 | Reagovat

I’m gone to inform my little brother, that he should also visit this webpage on regular basis to take updated from most up-to-date reports.

140 cialis online cialis online | E-mail | Web | 21. července 2018 v 14:04 | Reagovat

At this moment I am ready to do my breakfast, once having my breakfast coming again to read additional news.

141 EvieD. EvieD. | 21. července 2018 v 14:33 | Reagovat

Bude se v povídce ještě pokračovat? Průběžně sem koukám, ale nějak to tu zamrzlo :)

142 tadalafil generic cialis 20mg tadalafil generic cialis 20mg | E-mail | Web | 21. července 2018 v 16:35 | Reagovat

Hello, it's understandable post along with this YouTube video; I can’t believe that one can not understand this straightforward article having with video presentation.

143 generic cialis tadalafil generic cialis tadalafil | E-mail | Web | 21. července 2018 v 17:17 | Reagovat

Of course high resolution film quality consists of much memory, that’s why it provides enhanced feature.

144 tadalafil tablets tadalafil tablets | E-mail | Web | 22. července 2018 v 3:12 | Reagovat

I am keen of learning Flash, is there any piece of writing associated to Flash, if okay, then please post it, thanks.

145 cialis coupons 2018 cialis coupons 2018 | E-mail | Web | 22. července 2018 v 6:41 | Reagovat

YouTube carries not simply comic and humorous movies but also it carries learning related video lessons.

146 cialis generic cialis generic | E-mail | Web | 22. července 2018 v 20:05 | Reagovat

Hello every buddy, it’s a enormous enjoyment at at this place viewing these funny YouTube video clips at here, nice material, thanks to admin

147 cialis prices cialis prices | E-mail | Web | 22. července 2018 v 23:50 | Reagovat

What's up, thanks for all the users, I will upload many more video lessons in coming days, admin

148 cialis on line cialis on line | E-mail | Web | 23. července 2018 v 4:55 | Reagovat

I like to work on PHP rather than .NET, although .NET presents the facility of drag and drop elements, however I like Personal home pages a lot.

149 cialis without a doctor's prescription cialis without a doctor's prescription | E-mail | Web | 23. července 2018 v 8:56 | Reagovat

I visited several web sites but the audio quality for audio songs present at this website is truly superb.

150 tadalafil generic tadalafil generic | E-mail | Web | 23. července 2018 v 12:03 | Reagovat

Graphics are genuinely pleasant source of education instead of text, its my knowledge, what would you say?

151 cialis generic cialis generic | E-mail | Web | 24. července 2018 v 13:47 | Reagovat

For latest information you have to go to see world-wide-web and on the web I found this site as a finest website for newest updates.

152 buy generic cialis online buy generic cialis online | E-mail | Web | 25. července 2018 v 0:19 | Reagovat

Hi friends, you are sharing your view about website Web optimization, I am also new user of web, thus I am also getting more from it. Thanks to all.

153 cialis pills cialis pills | E-mail | Web | 25. července 2018 v 2:10 | Reagovat

Sharing some thing is superior than keeping up-to our self, therefore the YouTube video that is posted at this juncture I am going to share by means of my family and mates.

154 cialis on line cialis on line | E-mail | Web | 25. července 2018 v 16:09 | Reagovat

If some one wants expert view on the topic of blogging then i propose him/her to pay a quick visit this webpage, Keep up the fastidious job.

155 natural viagra natural viagra | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 16:05 | Reagovat

Pictures are really fastidious source of teaching instead of text, its my familiarity, what would you say?

156 natural viagra natural viagra | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 17:07 | Reagovat

I pay a quick visit daily a few web pages and websites to read posts, but this website provides feature based posts.

157 viagra online paypal uk viagra online paypal uk | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 18:21 | Reagovat

Can you please send by e-mail me the code for this script or please tell me in detail concerning this script?

158 buy 50 mg viagra buy 50 mg viagra | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 20:18 | Reagovat

I am genuinely glad to read this website posts which contains lots of valuable information, thanks for providing these kinds of statistics.

159 viagra super force online mail-order pharmacies viagra super force online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 21:14 | Reagovat

Amazing video, in fact a fastidious quality, this YouTube video touched me a lot in terms of features.

160 cost of viagra cost of viagra | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 22:08 | Reagovat

If you are free to watch comic videos on the net then I suggest you to pay a visit this web page, it includes truly therefore comic not only videos but also other stuff.

161 viagra online viagra online | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 22:17 | Reagovat

Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read this article i thought i could also create comment due to this good  post.

162 viagra viagra | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 22:55 | Reagovat

What's up friends, its wonderful paragraph on the topic of educationand completely defined, keep it up all the time.

163 viagra viagra | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 23:06 | Reagovat

It’s going to be end of mine day, but before ending I am reading this enormous paragraph to improve my know-how.

164 viagra tablets viagra tablets | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 23:08 | Reagovat

I also like Flash, but I am not a good designer to design a Flash, but I have software program by witch a Flash is automatically created and no extra to hard working.

165 viagra for women viagra for women | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 23:18 | Reagovat

Hello, this weekend is good in favor of me, for the reason that this time i am reading this enormous informative piece of writing here at my residence.

166 buy viagra 100 mg buy viagra 100 mg | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 0:01 | Reagovat

Hi, I also would like to share my view here, when i don’t know even about a simple thing related to Personal home pages, I always go to explore that from internet.

167 cheap 50mg viagra cheap 50mg viagra | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 0:57 | Reagovat

What's up everyone, it’s my first visit at this site, and post is actually fruitful for me, keep up posting these articles or reviews.

168 buy viagra online buy viagra online | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 2:00 | Reagovat

Wow, what a video it is! Genuinely good quality video, the lesson given in this video is truly informative.

169 generic for viagra generic for viagra | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 2:51 | Reagovat

Hi colleagues, good post and fastidious urging commented here, I am genuinely enjoying by these.

170 coupon sildenafil coupon sildenafil | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 3:59 | Reagovat

It’s going to be ending of mine day, except before finish I am reading this impressive post to improve my experience.

171 sildenafil 100mg sildenafil 100mg | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 6:19 | Reagovat

Informative article, totally what I wanted to find.

172 buy viagra online buy viagra online | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 7:19 | Reagovat

Link exchange is nothing else except it is only placing the other person’s web site link on your page at proper place and other person will also do same for you.

173 viagra canada viagra canada | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 7:19 | Reagovat

It is the happiest time of my life so far, when I am watching these} funny videos here, since after complete day working I was so tired and now feeling sound.

174 sildenafil 100 mg sildenafil 100 mg | E-mail | Web | 13. září 2018 v 16:07 | Reagovat

Link exchange is nothing else except it is just placing the other person’s weblog link on your page at appropriate place and other person will also do same for you.

175 generic viagra prices generic viagra prices | E-mail | Web | 13. září 2018 v 20:42 | Reagovat

Hi everybody, here every one is sharing such familiarity, so it’s pleasant to read this weblog, and I used to pay a visit this webpage daily.

176 sildenafil 100mg sildenafil 100mg | E-mail | Web | 14. září 2018 v 3:27 | Reagovat

Hello friends, its impressive post concerning cultureand fully explained, keep it up all the time.

177 natural viagra natural viagra | E-mail | Web | 14. září 2018 v 12:19 | Reagovat

I have read so many content concerning the blogger lovers but this paragraph is genuinely a fastidious paragraph, keep it up.

178 viagra cost viagra cost | E-mail | Web | 14. září 2018 v 14:38 | Reagovat

Hi, after reading this amazing paragraph i am too cheerful to share my familiarity here with colleagues.

179 viagra coupon viagra coupon | E-mail | Web | 14. září 2018 v 20:10 | Reagovat

The methods pointed out in this paragraph on the topic of to increase traffic at you own web site are in fact fastidious, thanks for such pleasant article.

180 viagra natural viagra natural | E-mail | Web | 16. září 2018 v 5:58 | Reagovat

This site presents nice quality YouTube videos; I always download the dance contest show movies from this web page.

181 pink female viagra online mail-order pharmacies pink female viagra online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 16. září 2018 v 23:19 | Reagovat

What's up everyone, I am sure you will be enjoying here by watching these kinds of hilarious video lessons.

182 Geremoobela Geremoobela | E-mail | Web | 17. září 2018 v 20:38 | Reagovat

oferta cialis generico
http://cialisle.com/ cialis free sample
obat kuat cialis 10mg

183 qasbeway qasbeway | E-mail | 24. listopadu 2018 v 16:01 | Reagovat

hello all users. i am quas wenkis from mali.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama