Přeběhlík - 75. kapitola

22. ledna 2018 v 13:04 | Bee |  Přeběhlík
A druhá...Mám pocit, jako by mi někdo vylil na hlavu kýbl ledové vody.

Vzduch mi připadá bolestně mrazivý.

Moje vidění je úplně rozhozené - vidím jen rozmazané fleky, jeden z nich vypadá, že se ke mně blíží. Instinktivně couvnu a namířím na blížící se postavu hůlku.


Přestane se přibližovat a já uslyším nezřetelný mužský hlas. Zavrtím hlavou ve snaze naznačit, že mu nerozumím. Přestane mluvit a jen tam stojí, čeká, až se vzpamatuji.

U Merlina, co se to právě stalo?

Zhluboka se nadechnu.

Jsem v Dracově kuchyni - poznávám vůni dřeva mísící se s pachem lektvarů. Většina lektvarů a surovin je uložená v zavřené skříni, která nepropouští pachy, takže je vůně velmi slabá.

Několikrát zamrkám a nejasné tvary se zaostří.

Draco stojí pár kroků ode mě, pozoruje mě se soustředěnou ostražitostí. Kousek vlevo za ním vidím Rona připoutaného ke zdi, vypadá v bezvědomí. Co se tady -

Než stihnu otázku dokončit, náhle si vzpomenu.

Myslela jsem, že zemřu. Myslela jsem, že mi Draco dává na výběr - buď se budu dívat, jak uškrtí Rona, nebo sama vypiju jed.

Naše pohledy se střetnou a já z jeho výrazu poznám, že ví, že jsem zpátky.

Zpátky odkud?

Rozšíří se mi oči, když mě začnou zaplavovat vzpomínky.

Zachytím kousky rozhovorů, které jsem vedla s Harrym, Blaisem, Dracem, Ronem. Vidím na Blaisově tváři zklamání. Vybaví se mi Harryho zmatek. Na povrch vypluje Ginnyin skeptický výraz, když jsem jí přesvědčovala, že jsem si svými city k Ronovi jistá.

Mými city k Ronovi.

Najednou je mi špatně od žaludku.

"Hermiono," osloví mě Draco měkce.

Zachytím jeho pohled a vybavím si prázdnotu v jeho výrazu tu noc, kdy na moji žádost přišel. Vybavím si, co jsem mu řekla, a začnou mě pálit oči.

Otevřu ústa, ale nevyjde z nich žádný zvuk.

"Jsi v pořádku?" Zeptá se opatrně.

Nevím, co cítit - vztek na Rona, znechucení sama nad sebou, lítost nad vším, co jsem řekla a udělala Dracovi. Zhluboka se nadechnu a vykročím k vysokému blonďákovi.

"Já… Já se moc omlouvám," zamumlám.

Ostražitost z jeho tváře zmizí, ale není nahrazena ulehčením nebo radostí, dokonce ani vztekem - když se dívám do jeho šedých očí, vidím jen podivnou prázdnotu.

"Netrap se tím," odpoví mi.

Ten tón je tak podobný tomu, který použil oné noci, že se mi v prsou zvedne vlna bolesti tak prudká, že překoná dokonce hněv vůči Ronovi. Uvědomím si, jak hluboce jsem ho ranila.

"Draco… Mohl bys chvilku počkat s Nareem v pokoji? Musím to vyřešit s Ronem, a pak… Chci s tebou mluvit."

Přikývne. "Stejně nemám kam jinam jít."

Vzpomenu si, že je teď uprchlík, protože ho Neville prodal. U Merlina, byla jsem mimo tak dlouho - tolik se toho stalo. Neville nás zradil! Znovu mě zaplaví vlna překvapení, když si to vybavím.

Slyším prásknutí dveří, oznamující Dracův odchod.

Přistoupím k Ronovi a namířím na něj hůlku. "Renervate."

Zachvějí se mu víčka, a pak pootevře oči. Ty se rozšíří, když mě spatří. "Herimono."

"Ahoj Rone," řeknu mu.

"Pusť mě dolů."

Vrhnu na něj zlostný pohled. "Opravdu? Vážně si myslíš, že mám chuť ti pomáhat? Kdo si myslíš, že jsem?"

Oněměle na mě zírá.

"Takže ty nemáš co říct. Je to proto, že víš, jak bylo tvé chování neomluvitelné, nebo jsi příliš tupý i na to, abys věděl, že se máš omluvit?"

"Já - " jeho hlas zeslábne.

"Patetické," zasyčím na něj. "Jak se opovažuješ používat na mě lektvar lásky? Věřila jsem ti! Měla jsem tě za jednoho ze svých nebližších přátel, Ronalde!"

"Já jsem jenom myslel… Když uvidíš, jak pěkný by to mohlo být - "

"Jak pěkný?! Řekni mi, Rone, jak by to asi mohlo být pěkné, když jsem byla kompletně mimo sebe? Opravdu sis myslel, že se z toho nikdy nevymaním? Že mě nikdy nikdo neosvobodí?"

Sotva to řeknu, uvědomím si, že trvalo neuvěřitelně dlouho, než mi někdo konečně dal protijed. Jsem překvapená, že Harry, Blaise nebo Draco nezasáhli dřív - z toho, co si pamatuji, Harry a Blaise nepochybně měli podezření, že tu něco smrdí. Budu se muset dopátrat až na dno.

"Omlouvám se, Hermiono," zahuhňá Ron.

Dívá se na mě s náznakem naděje v očích, a já nemůžu vystát představu, že si myslí, že bych mu mohla po takhle malém gestu odpustit. Jsem tak rozzuřená, že na okamžik ztratím kontrolu. Moje ruka sama od sebe vyletí a já mu vrazím tvrdou facku.

Když obrátí tvář zpátky ke mně, vypadá ublíženě.

"Nesnaž se mě přimět, abych se cítila provinile, Ronalde Weasley. Zasloužíš si to a ještě něco navíc. Obral jsi mě o svobodnou vůli. Kdybys tam byl, když jsme Harry, Blaise a já probírali Communimency, věděl bys, že to považuji za černou magii."

Snaží se vypadat kajícně.

"Neplánuji tě odtamtud sundat," řeknu mu. "Budeš tam viset, dokud se tě někomu nezželí. A až se potkám s Harrym a Blaisem, jsem si dost jistá, že nebudou příliš naklonění tomu ti pomoct. Nějakou dobu ne."

"Hermiono, prosím - jenom mě tady takhle nenechávej," žebrá.

"Myslíš si, že si zasloužíš odejít odtud jen tak, bez potrestání? Po tom, co jsi udělal? Jsi odporný. Už s tebou nechci nikdy ani promluvit."

"Je mi to vážně vážně líto, Hermiono! Jenom jsem tě mil - "

"Neříkej, že jsi mě miloval!" Přeruším ho rozčíleně, varovně na něj namířím hůlku. "Kdybys mě miloval, respektoval bys mě! Nebyl bys schopný mě znásilnit!"

"Nikdy jsem - ", začne protestovat.

"Ale ano. Znásilnil jsi mojí vůli," odpovím.

"Já jsem ne - "

Z mojí hůlky vyšlehnou rudé jiskry a zasáhnou ho přímo do hrudi. Vzlyká bolestí, jak jím probíhá elektřina. Ale vidět ho trpět nijak neodlehčuje závaží, které mi leží na prsou.

Draco na mě pořád čeká.

"Nepokoušej se o tom se mnou hádat," řeknu Ronovi a mávnutím hůlky jiskry zhasnu. "Víš, že to, co jsi udělal, bylo špatné."

Mlčí a těžce dýchá.

"Víš, že jsem chtěla zachovat naše přátelství. Pořád jsem na tebe myslela jako na jednoho z mých nejbližších přátel, i když ses choval otravně a vlezle. Ale nevím, jestli ti někdy budu schopná tohle odpustit," řeknu a obrátím se k odchodu.

Vím, že blafuju. Vždycky rychle odpouštím, rychle zapomínám. To mi kdysi řekl Blaise a já vím, že měl pravdu. Vždycky má pravdu, když jde o mě. Vím, že jednou najdu sílu Ronovi odpustit, ale dnes to nebude.

Když dojdu ke dveřím, ohlédnu se na něj. Nedívá se na mě, hlavu svěšenou.

"Sbohem, Rone," řeknu.

Neodpoví, takže otevřu dveře a vyjdu z kuchyně.

Obývací pokoj vypadá stejně jako vždycky, sama jsem tudy procházela jen před pár minutami, ale mám pocit, jako bych tu doopravdy nebyla celé dny. Zatracený Ronald Weasley.

U Dracových dveří se zastavím.

Co bych mu měla říct? Co mu můžu říct? Ví, že jsem byla pod vlivem Ronova lektvaru, ale moje slova ho stejně musela vážně ranit. Pravděpodobně ho to pořád trápí. Vezmu za kliku a otevřu dveře.

Sedí na okraji postele a dívá se do země. Když vejdu, vzhlédne ke mně.

"Můžu s tebou mluvit o samotě?" Zeptám se.

Draco lehce kývne na Nareeho. Skřítek okamžitě vstane z postele a odejde.

"Kde bude - ", začnu otázku.

"Půjde do pokoje pro hosty," odpoví Draco. "Co jsi mi chtěla říct?"

"Omlouvám se."

"To už jsi říkala."

"Pak jsem cítila, že bych to měla říct znovu."

Neodpoví mi, oba mlčíme. Přijdu blíž a zastavím se, až když stojím přímo před ním. Skloním se, vezmu ho za ruce a zatáhnu k sobě. Zvedne hlavu a podívá se na mě.

"Vstávej," řeknu mu.

Poslechne mě a vstane, ale odtáhne se ode mě a pustí moje ruce. Cítím se bez jeho doteku nekompletní a mám chuť po něm znovu sáhnout, ale nechci ho rozzlobit.

"Draco, proč jsi o mě nebojoval?" Zeptám se měkce.

Zírá na mě a mračí se. "Pamatuješ si, co jsi mi řekla?"

"Samozřejmě, že pamatuju - za to jsem se taky omlouvala. Ale ty… Měl jsi něco říct, udělat. Cokoliv. Proč mi prostě… Nevěříš?"

"Myslím, že jsem vždycky podezíral…" jeho hlas se vytratí, než může dokončit větu, a odvrátí se ode mě.

Ne, to nedělej. Zvednu ruce a položím mu je na tvář, držíc ji na místě.

Jeho překvapený pohled se střetne s mým. "Co to děláš?"

"Říkám ti, aby ses přede mnou neschovával," odpovím pevně.

Pak stáhnu jeho hlavu dolů a políbím ho na rty. Okamžitě se odtáhne a ustoupí do strany ve snaze se ode mě dostat. Naše rty se oddělí, ale stále ho držím a popojdu také, takže pořád stojím před ním.

"Grangerová - "

"Draco, nechci, aby se něco takového stalo znovu, už nikdy. Musíš mě přestat podezírat. Chci, abys věděl, co… Co k tobě cítím," řeknu.

Znovu uhne mému pohledu a mně se chce křičet zoufalstvím. Každá vzpomínka na to, co jsem mu řekla, mě mučí. Nechápe, že to celé byla Ronova chyba? Vím, že jsem ho ranila a že chce být opatrný. Proč ale nedokáže přijmout mé opravdové pocity? Tak snadno přece přijal ty falešné!

"Draco, musíš mi věřit," řeknu. "Víš, že jsem byla pod vlivem lektvaru."

Jeho pohled se konečně potká s mým a já vidím, jak se uzavírá do sebe. Naplní mě zoufalství. Co mám udělat, aby se mi otevřel?

"Věřím ti. Ale nemůžu dopustit, aby se mi to stalo znovu," řekne. "Nechci se znovu stát takhle zranitelným."

Zavřu oči a zhluboka se nadechnu nosem. "Nechápeš, co jsem říkala? Pokud bude znát mé pocity - mé pravé pocity - nemůže se to stát znovu, protože budeš okamžitě vědět, co je špatně."

Jemně obtočí prsty kolem mých zápěstí a já vím, že se mě chystá odstrčit.

"Ne, Draco," řeknu.

Jeho ruce se zastaví, stále objímají moje a já otevřu oči a vzhlédnu k němu. Jeho stříbrné oči jsou jen kousíček přede mnou.

"Dej mi šanci dokázat, co k tobě cítím," řeknu. Pak mě osvítí nápad. "Dlužíš mi to."

Zvedne obočí. "Vysvětli."

"Pamatuješ tu sázku, kterou jsi navrhl, a já vyhrála?"

Teď vypadá ostražitě. "Ano."

"Takže si pamatuješ, co jsi vsadil," nadhodím.

Přikývne.

"Už vím, co chci, abys pro mě udělal."

Jeho oči se zúží.

Zavřu oči a stoupnu si na špičky, abych ho znovu ochutnala, ruce mu položím do týla.

"Chci, aby sis mě dnes v noci vzal," zašeptám do jeho rtů. Celé jeho tělo ztuhne a já nemůžu odolat dodat, "Chci být tvoje a chci, aby tys byl můj."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ExpectoPatronumDorii ExpectoPatronumDorii | 22. ledna 2018 v 16:28 | Reagovat

Děkuju moc za překlad ;) je to naprosto skvělý :)

2 Annie Annie | 24. ledna 2018 v 22:28 | Reagovat

Jsem hrozně moc vděčná za překlad :) Tuhle povídku prostě miluju! Snad bude brzo další část :)

3 mikita mikita | 26. ledna 2018 v 11:51 | Reagovat

Je opravdu skvělé že jste se domluvili na překladu dalších kapitol. Jsem vám moc vděčná. Jen tak dál. :-) Tuto povídku mám obzvlášť velmi ráda.

4 dafaobela dafaobela | E-mail | Web | 28. února 2018 v 1:18 | Reagovat

buy viagra online in the us
<a href=http://www.viagrabs.com>my site</a>
problemas por tomar viagra
<a href="http://viagrabs.com">More Bonuses</a>
how long before generic viagra

5 DuncaTah DuncaTah | E-mail | Web | 14. března 2018 v 4:11 | Reagovat

w http://cialsonlinebei.com best place to buy cialis online
cialis lethargy
<a href=http://cialsonlinebei.com>cialis price</a> cialis rezeptfrei seriös

6 CanadianSkymn CanadianSkymn | E-mail | Web | 15. března 2018 v 1:35 | Reagovat

Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Extremely helpful information particularly the last part :) I care for such information a lot. I was looking for this particular information for a very long time. Thank you and best of luck.
best canadian prescription prices
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/#>top rated online canadian pharmacies</a>
canada pharmacy <a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/#">canadianpharmacy</a>

7 CanadaSen CanadaSen | E-mail | Web | 15. března 2018 v 14:49 | Reagovat

I read this piece of writing fully regarding the difference of newest and previous technologies, it's awesome article.

canadian viagra
<a href=http://canadianpharmacycubarx.com/#>canadian drugstore</a>
rx price comparison
<a href="http://canadianpharmacycubarx.com/#">canadian discount pharmacies</a>

8 TrevorSen TrevorSen | E-mail | Web | 16. března 2018 v 13:10 | Reagovat

I'm truly enjoying the design and layout of your site. It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Exceptional work!
<a href=http://genericviagracubarx.com/#>generic viagra prices</a>
reviews generic viagra sales
<a href="http://genericviagracubarx.com/#">buy sildenafil</a>

9 Darrellquere Darrellquere | E-mail | Web | 18. března 2018 v 19:42 | Reagovat

Wow that was odd. I just wrote an very long comment but after I clicked submit my comment didn't show up. Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say great blog!
<a href=http://howtobuybitcoinshelp.com/>how to buy bitcoins safely</a>
<a href="http://howtobuybitcoinshelp.com/">where to buy bitcoins safely</a>

10 canada pharmacies canada pharmacies | E-mail | Web | 1. dubna 2018 v 0:02 | Reagovat

Hi to all, it's genuinely a nice for me to pay a quick visit this website, it contains precious Information.

11 GeraldKES GeraldKES | E-mail | Web | 2. dubna 2018 v 4:25 | Reagovat

k http://viagraivo.com viagra generic
viagra side effects and risks
<a href=http://viagraivo.com>does generic viagra work</a> food replacing viagra

12 bakkaobela bakkaobela | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 2:00 | Reagovat

how you use viagra
<a href=http://viagrabs.com>viagra pills</a>
what does viagra do and how does it work
<a href="http://www.viagrabs.com">buy online viagra</a>
can i buy viagra over the counter in spain

13 Markreutt Markreutt | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 17:11 | Reagovat

telimisarten and levitra
<a href="http://mylevitraok.com">generic levitra</a>
viagra vs levitra side effects
<a href=http://myvardenafilok.com#vardenafil+20mg>vardenafil 20mg</a>

14 Markreutt Markreutt | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 2:59 | Reagovat

levitra vs viagra vs cialis forum
<a href="http://levitra-gg.com">levitra generic</a>
levitra 20 mg cenaclul
<a href=http://mylevitraok.com#levitra+prices>levitra rezeptfrei deutschland</a>

15 Markreutt Markreutt | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 6:20 | Reagovat

cd o levitra flavio's home
<a href="http://myvardenafilok.com">levitra prices</a>
levitra akaiky tononkira malagasy
<a href=http://myvardenafilok.com#buy+levitra>levitra 20 mg bayer prezzo</a>

16 Markreutt Markreutt | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 14:35 | Reagovat

levitra 20mg von bayer
<a href="http://myvardenafilok.com">levitra prices</a>
levitra house euston
[URL=http://levitra-gg.com#levitra+coupon ]generic levitra[/URL]

17 Markreutt Markreutt | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 11:04 | Reagovat

levitra campaign
<a href="http://levitra-gg.com">buy levitra</a>
levitra can take before surgery
[URL=http://levitra-gg.com#generic+levitra ]levitra generic[/URL]

18 vardenafil 20mg vardenafil 20mg | E-mail | Web | 6. května 2018 v 22:14 | Reagovat

Hi there, I would like to subscribe for this website to obtain most up-to-date updates, therefore where can i do it please help out.

19 bakkaobela bakkaobela | E-mail | Web | 13. května 2018 v 4:23 | Reagovat

mua viagra o can tho
<a href=http://viagrabs.com>viagra online</a>
does alcohol affect taking viagra
<a href="http://viagrabs.com">viagra online</a>
where can i get a viagra prescription

20 bakkaobela bakkaobela | E-mail | Web | 23. května 2018 v 22:43 | Reagovat

viagra and heart drugs
<a href=http://viagrabs.com>pop over to these guys</a>
natural things that work like viagra
<a href="http://viagrabs.com">viagra cheap</a>
viagra higher dose

21 bakkaobela bakkaobela | E-mail | Web | 8. června 2018 v 2:23 | Reagovat

what acts as natural viagra
<a href=http://viagrabs.com>viagra side effects</a>
what age can i use viagra
<a href="http://www.viagrabs.com">viagra generic</a>
viagra and detached retinas

22 bakkaobela bakkaobela | E-mail | Web | 9. června 2018 v 18:18 | Reagovat

what is the price difference between viagra and cialis
<a href=http://viagrabs.com>pfizer viagra</a>
which health insurance covers viagra
<a href="http://www.viagrabs.com">viagra prescription</a>
where do we get viagra in chennai

23 bakkaobela bakkaobela | E-mail | Web | 10. června 2018 v 5:31 | Reagovat

drink spiked with viagra
<a href=http://viagrabs.com>read this article</a>
viagra in india by paying indian rupees
<a href="http://viagrabs.com">over the counter viagra</a>
watermelon is like viagra

24 cialis savings card cialis savings card | E-mail | Web | 12. června 2018 v 12:59 | Reagovat

Hi there to all, the YouTube video that is posted at here has in fact fastidious quality beside with fastidious audio quality

25 buy cialis buy cialis | E-mail | Web | 12. června 2018 v 16:06 | Reagovat

I got so bored at the moment afternoon, however while I watched this YouTube comic clip at this web site I become fresh and cheerful too.

26 tadalafil buy tadalafil buy | E-mail | Web | 12. června 2018 v 19:15 | Reagovat

Hi i am kavin, its my first time to commenting anyplace, when i read this post i thought i could also create comment due to this brilliant post.

27 cialis tablets 5mg-10mg or 20 mg cialis tablets 5mg-10mg or 20 mg | E-mail | Web | 12. června 2018 v 19:57 | Reagovat

All right I am also in search of Flash tutorials, because I wish for to learn more about flash, so if you have please post it at this place.

28 cialis sale cialis sale | E-mail | Web | 12. června 2018 v 21:18 | Reagovat

Truly movie is the presentation of some one’s feelings; it gives the lesson to the people.

29 cialis for daily use cialis for daily use | E-mail | Web | 12. června 2018 v 22:19 | Reagovat

What's up, this weekend is good in favor of me, as this point in time i am reading this great informative piece of writing here at my residence.

30 generic cialis generic cialis | E-mail | Web | 12. června 2018 v 22:48 | Reagovat

I and my friends watch the soccer  game clips at YouTube forever, as they have in pleasant quality.

31 cost of cialis cost of cialis | E-mail | Web | 12. června 2018 v 23:48 | Reagovat

This piece of writing is nice and fruitful designed for all new PHP related web programmers; they must read it and do the practice.

32 cialis 20 mg price cialis 20 mg price | E-mail | Web | Středa v 1:22 | Reagovat

Hello everyone, it’s my first pay a quick visit at this web page, and article is really fruitful designed for me, keep up posting such posts.

33 buy 20 mg cialis buy 20 mg cialis | E-mail | Web | Středa v 1:53 | Reagovat

Hi, this weekend is nice in support of me, as this point in time i am reading this enormous educational paragraph here at my house.

34 cialis savings card cialis savings card | E-mail | Web | Středa v 3:39 | Reagovat

For hottest news you have to pay a visit internet and on internet I found this site as a finest website for most up-to-date updates.

35 buy cialis buy cialis | E-mail | Web | Středa v 4:14 | Reagovat

If you desire to grow your familiarity only keep visiting this site and be updated with the latest information posted here.

36 buy tadalafil online buy tadalafil online | E-mail | Web | Středa v 4:46 | Reagovat

Hi, its nice article concerning media print, we all understand media is a wonderful source of data.

37 coupon for cialis by manufacturer coupon for cialis by manufacturer | E-mail | Web | Středa v 5:49 | Reagovat

I also like Flash, however I am not a good designer to design a Flash, except I have computer software by witch a Flash is automatically created and no extra to work.

38 cialis professional online mail-order pharmacies cialis professional online mail-order pharmacies | E-mail | Web | Středa v 7:48 | Reagovat

YouTube is world's largest video sharing web site, no one can defeat it. Every one upload movies at YouTube then take embed code and post anyplace.

39 cialis online cialis online | E-mail | Web | Středa v 10:49 | Reagovat

Hello, it's understandable post along with this YouTube video; I can’t think that one can not understand this trouble-free article having with video sample.

40 tadalafil 20 mg tadalafil 20 mg | E-mail | Web | Středa v 12:41 | Reagovat

Hello friend, what a quality is! For this YouTube video, I am genuinely impressed, as I have never seen good quality YouTube video earlier than,

41 cheap generic cialis cheap generic cialis | E-mail | Web | Středa v 13:40 | Reagovat

One more thing that I wish for to share here is that, whatever you are using free blogging service but if you don’t update your webpage on regularly basis then it’s no more attraction.

42 buy tadalafil buy tadalafil | E-mail | Web | Středa v 15:13 | Reagovat

This web site presents nice featured YouTube videos; I always get the dance contest show video tutorials from this website.

43 generic for cialis generic for cialis | E-mail | Web | Středa v 15:44 | Reagovat

I am John, how are you everybody? This paragraph posted at this web page is truly fastidious.

44 cialis tablets cialis tablets | E-mail | Web | Středa v 16:41 | Reagovat

I all the time used to study piece of writing in news papers but now as I am a user of net so from now I am using net for posts, thanks to web.

45 buy cialis online buy cialis online | E-mail | Web | Středa v 17:10 | Reagovat

What a funny blog! I genuinely loved watching this comic video with my family as well as including my mates.

46 brand cialis online mail-order pharmacies brand cialis online mail-order pharmacies | E-mail | Web | Středa v 17:36 | Reagovat

Highly energetic article, I liked that bit. Will there be a part 2?

47 buy 20mg cialis buy 20mg cialis | E-mail | Web | Středa v 18:04 | Reagovat

I visited several websites except the audio feature for audio songs existing at this website is truly wonderful.

48 generic cialis tadalafil generic cialis tadalafil | E-mail | Web | Středa v 19:05 | Reagovat

Hahahahahahaha, this politics related YouTube video is genuinely so funny, I loved it. Thanks in support of sharing this.

49 generic cialis at walmart generic cialis at walmart | E-mail | Web | Středa v 19:35 | Reagovat

These all YouTube gaming videos are genuinely in fastidious quality, I watched out all these along by my colleagues.

50 cialis online cialis online | E-mail | Web | Středa v 20:06 | Reagovat

Hello, how's it going? Just shared this post with a colleague, we had a good laugh.

51 cialis super active online mail-order pharmacies cialis super active online mail-order pharmacies | E-mail | Web | Středa v 22:34 | Reagovat

Wow, this post is fastidious, my sister is analyzing such things, thus I am going to tell her.

52 tadalafil buy tadalafil buy | E-mail | Web | Středa v 23:03 | Reagovat

What a funny blog! I actually enjoyed watching this comic video with my relatives as well as together with my mates.

53 generic cialis tadalafil generic cialis tadalafil | E-mail | Web | Středa v 23:32 | Reagovat

If you wish for to obtain a great deal from this post then you have to apply these methods to your won web site.

54 cialis from canada cialis from canada | E-mail | Web | Čtvrtek v 0:59 | Reagovat

Link exchange is nothing else but it is only placing the other person’s weblog link on your page at proper place and other person will also do similar in support of you.

55 cialis cost cialis cost | E-mail | Web | Čtvrtek v 1:29 | Reagovat

Ridiculous story there. What occurred after? Take care!

56 cialis coupon cialis coupon | E-mail | Web | Čtvrtek v 2:33 | Reagovat

Its my good fortune to visit at this weblog and find out my required paragraph along with video demonstration, that’s YouTube video and its also in quality.

57 buy 20 mg cialis buy 20 mg cialis | E-mail | Web | Čtvrtek v 4:46 | Reagovat

This paragraph is in fact a nice one it assists new internet visitors, who are wishing for blogging.

58 cialis 20 mg best price cialis 20 mg best price | E-mail | Web | Čtvrtek v 6:10 | Reagovat

I like to work on Personal home pages rather than .NET, even though .NET provides the facility of drag and drop elements, except I love PHP much.

59 generic cialis at walmart generic cialis at walmart | E-mail | Web | Čtvrtek v 8:59 | Reagovat

I and my mates watch the soccer  game clips at YouTube forever, since they have in good quality.

60 cialis 20mg cialis 20mg | E-mail | Web | Čtvrtek v 11:16 | Reagovat

Yes, and further more if you want update alerts from this site then you have to subscribe for it, it will be a suitable for you Jackson. Have a good day!

61 tadalafil prices tadalafil prices | E-mail | Web | Čtvrtek v 16:02 | Reagovat

When someone writes an post he/she maintains the idea of a user in his/her mind that how a user can understand it. Thus that’s why this piece of writing is amazing. Thanks!

62 cialis 20 cialis 20 | E-mail | Web | Čtvrtek v 17:29 | Reagovat

|When I wish for to place gallery or LightBox or yet a slider on my web site I every time attempt to use jQuery script in favor of that.

63 cialis super active online mail-order pharmacies cialis super active online mail-order pharmacies | E-mail | Web | Čtvrtek v 18:23 | Reagovat

Awesome video, truly a nice quality, this YouTube video touched me a lot in terms of features.

64 buy generic cialis buy generic cialis | E-mail | Web | Čtvrtek v 20:21 | Reagovat

I always emailed this webpage post page to all my friends, since if like to read it next my friends will too.

65 cialis 20 mg price cialis 20 mg price | E-mail | Web | Čtvrtek v 22:49 | Reagovat

What's up i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this post i thought i could also create comment due to this brilliant paragraph.

66 cheap 20 mg cialis cheap 20 mg cialis | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:44 | Reagovat

What's up I am from Australia, this time I am watching this cooking related video at this web page, I am actually happy and learning more from it. Thanks for sharing.

67 purchasing cialis on the internet purchasing cialis on the internet | E-mail | Web | Pátek v 1:15 | Reagovat

Wow, this article is pleasant, my sister is analyzing these things, therefore I am going to inform her.

68 cialis super active online mail-order pharmacies cialis super active online mail-order pharmacies | E-mail | Web | Pátek v 1:45 | Reagovat

It’s an awesome paragraph for all the online visitors; they will get benefit from it I am sure.

69 cialis tablets 5mg-10mg or 20 mg cialis tablets 5mg-10mg or 20 mg | E-mail | Web | Pátek v 2:16 | Reagovat

Hello to every single one, it’s really a good for me to pay a visit this site, it contains precious Information.

70 buy cialis 20 mg buy cialis 20 mg | E-mail | Web | Pátek v 6:01 | Reagovat

If you would like to improve your know-how only keep visiting this web page and be updated with the most recent news update posted here.

71 buy cialis online buy cialis online | E-mail | Web | Pátek v 6:33 | Reagovat

The strategies described in this paragraph on the topic of to increase traffic at you own weblog are really fastidious, thanks for such pleasant article.

72 tadalafil tadalafil | E-mail | Web | Pátek v 12:55 | Reagovat

Wow! It’s a pleasant jQuery script; I was also looking for that, so i got it right now from at this place. Keep it up admin.

73 cialis uk cialis uk | E-mail | Web | Pátek v 16:24 | Reagovat

Why people still use to read news papers when in this technological world everything is available on web?

74 cialis 30 day sample cialis 30 day sample | E-mail | Web | Pátek v 17:18 | Reagovat

This website is containing a fastidious stuff of comical YouTube movies, I liked it a lot.

75 bakkaobela bakkaobela | E-mail | Web | Včera v 3:16 | Reagovat

taking viagra the first time
<a href=http://viagrabs.com>my site</a>
gma viagra for the brain
<a href="http://viagrabs.com">what is viagra</a>
viagra for females in india

76 bakkaobela bakkaobela | E-mail | Web | Včera v 16:33 | Reagovat

indian version of viagra
<a href=http://viagrabs.com>more info here</a>
paul krugman viagra and the wealth of nations
<a href="http://viagrabs.com">generic viagra</a>
more than one viagra per day

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama